حضور فعال شرکت برق منطقه ای خوزستان در دومین همایش و نمایشگاه صنعت برق و دانشگاه‏
حضور فعال شرکت برق منطقه ای خوزستان در دومین همایش و نمایشگاه صنعت برق و دانشگاه‏

شرکت برق منطقه ای خوزستان در دومین همایش و نمایشگاه جانبی صنعت برق و دانشگاه با ارایه دستاوردهای پژوهشی حضوری فعال و چشمگیر داشت .

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، ارایه آخرین دستاوردهای پژوهشی شرکت های زیر مجموعه شرکت توانیر، معرفی ظرفیت های بالقوه داخلی به صنعت، تبیین نقش بالای پژوهش در حل مشکلات صنعت برق، معرفی چالش های مهم صنعت برق به پژوهشگران و جلب همکاری دانشگاه ها برای کمک به صنعت برق از اهداف دومین همایش صنعت برق و دانشگاه بوده است.

دومین همایش و نمایشگاه جانبی ارتباط صنعت برق و دانشگاه با حضور وزیر نیرو، مدیران ارشد وزارت نیرو و صنعت برق و دانشگاهیان از سراسر کشوردر محل مجموعه فرهنگی و ورزشی نیروگاه طرشت تهران به مدت دو روز برگزار شد .

شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز با برپایی غرفه در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای پژوهشی که با دانشگاههای استان انجام داده بود ، را به نمایش گذاشت.

در نخستین روز نمایشگاه مجید صالحی ، مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران، علیرضا موسوی مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز و عابدین صادق آبادی مدیرعامل شرکت تولید برق جنوبغرب میهمانان ویژه غرفه برق منطقه ای خوزستان بودند.

علیرضا موسوی با حضور در غرفه برق منطقه ای خوزستان در خصوص راههای تقویت ارتباط صنعت برق و دانشگاه گفت: ارتباط تنگاتنگ صنعت برق و دانشگاه علاوه بر اینکه به رشد علمی دانشگاهها کمک می کند، نیازهای صنعت را نیز شناسایی و در جهت تامین آنها اقدام می کند .

وی افزود: امروزه استفاده از دانش داخلی یکی از ضروریاتی است که موجب تعامل بیشتر دانشگاه و صنعت برق می شود .

موسوی تصریح کرد: بسیاری از قطعات مورد نیاز نیروگاه رامین توسط شرکت های داخلی استان و کشور تامین می شوند که این نشان دهنده توانمندی صنعتگران در تامین قطعات مورد نیاز نیروگاه و دیگر بخش های صنعت است.
وی اظهار داشت: امیدواریم روزی برسد که تمامی قطعات مورد نیاز نیروگاهها در داخل کشور ساخته شود و به یقین می توان گفت این مساله امری محال نیست و جوانان متخصص ما در بخش های دانشگاه و صنعت می توانند به آن جامه عمل بپوشانند.

مدیرعامل شرکت تولید برق جنوبغرب نیز با حضور در غرفه شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: اولویت های تحقیقاتی ما با دانشگاه شهید چمران اهواز و آموزشکده صنعت آب و برق خوزستان است و در صورتی که در استان نیازهای ما برآورده نشود از پژوهشگاه وزارت نیرو کمک می گیریم.

عابدین صادق آبادی افزود: برگزاری چنین کنفرانس ها و همایش هایی نشان دهنده این است که متولیان احساس کردند کمبودی وجود دارد و آن تعامل بین دانشگاه و صنعت است که از این طریق می توان آن را تقویت کرد.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید از این نمایشگاهها و همایش ها پشتیبانی کند تا روز به روز شاهد پیشرفت هر چه بیشتر در حوزه صنعت برق باشیم.

گفتنی است، همچنین محمود جانقربان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ، نیز در بازدید از دومین نمایشگاه جانبی صنعت برق و دانشگاه در جریان فعالیت ها و اقداماتی که توسط روابط عمومی و دفترتحقیقات و استانداردها انجام شده بود ، قرار گرفت .

تمام /
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1392/09/03
ساعت:
14:58
کد خبری:
90
تعداد بازدید صفحه:
10
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal