‏معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان : نیروگاههای خوزستان درهفت ماهه امسال 19238 گیگاوات ساعت برق تولید کردند‏
‏معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان : نیروگاههای خوزستان درهفت ماهه امسال 19238 گیگاوات ساعت برق تولید کردند‏
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تولید برق کل استان در هفت ماهه امسال برابر19238 گیگاوات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل6/3 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، عبدالرسول زرگر در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: سهم نیروگاههای برق آبی از ابتدای سال تا پایان مهر ماه 45 درصد و نیروگاههای حرارتی 55 درصد کل انرژی تولیدی بوده که نیروگاههای حرارتی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 11 درصد کاهش تولید داشته اند.

زرگرهمچنین افزود: نیروگاههای حرارتی و گازی استان شامل رامین، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر هستند که درسال جاری 10625 گیگاوات ساعت تولید داشته اند که از این میزان 57 درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین) و43 درصد توسط نیروگاههای بخش خصوصی تولید و به شبکه تحویل گردیده است.

وی اظهارداشت: نیروگاههای حرارتی و گازی استان در این دوره به طور متوسط در هر روز بیش از 49 گیگاوات ساعت برق تولید و به شبکه تحویل داده اند.

وی با تقدیر و تشکر از مردم شهید پرور خوزستان بابت همکاری در مدیریت مصرف انرژی الکتریکی در سال جاری ، به خصوص در ماههای گرم سال گفت : به منظور تامین انرژی الکتریکی مطمئن مشترکان در طول سال و تامین رفاه عمومی ضروری است تا استفاده بهینه از انرژی الکتریکی توسط همه اقشار جامعه به طور جدی مَد نظر قرار گیرد.

زرگرافزود: گرچه شرکت برق منطقه ای خوزستان بسترهای لازم جهت تامین برق مطمئن و پایدار را برای کلیه مشترکان در همه فصول سال فراهم نموده اما به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی که یکی از مهمترین منابع ملی کشور محسوب می شود ضرورت مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعات پیک مصرف از ساعت ( 19 الی 23 ) توسط تمامی مصرف کنندگان لازم و ضروری است.


تمام /
تاریخ:
1392/08/26
ساعت:
13:45
کد خبری:
89
تعداد بازدید صفحه:
10
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal