‏توسط روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان / سمینار سرطان های شایع در زنان برگزارشد‏
‏توسط روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان / سمینار سرطان های شایع در زنان برگزارشد‏
سمینار سرطان های شایع در زنان توسط روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان در سالن اجتماعات این شرکت برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، در این سمینار یک روزه خانم اکبری ، کارشناس ارشد بهداشت گفت: شایع ترین سرطان در بین زنان ایرانی سرطان پستان است و اولین علت مرگ ناشی از سرطان در زنان میانسال می باشد که از هر 15 زن یک نفر به سرطان پستان مبتلا می شود .

وی افزود: پیشگیری از سرطان پستان شامل دو سطح می باشد که در سطح اول (بهبود شیوه زندگی) باید اقداماتی از قبیل کنترل وزن، تشویق برای بارداری در سنین کمتر، ترویج تغذیه با شیر مادر، ورزش، فعالیت فیزیکی، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه، اجتناب از مصرف الکل و دخانیات صورت گیرد و در سطح دوم( تشخیص به موقع و اولیه سرطان) اجرای روش های غربالگری طول عمر جمعیت هدف را افزایش می دهد و منجر به بهبود کیفیت زندگی، شانس درمان بالا و کاهش مرگ و میر و کاهش هزینه های درمان می شود.

اکبری با اشاره به روش های درمانی سرطان های شایع در زنان اظهار داشت : کموتراپی ، رادیوتراپی ، هورمون تراپی ، تارگت تراپی و جراحی از عمده روش های درمان سرطان سینه هستند .

گفتنی است این سمینار یک روزه با مشارکت مرکز بهداشت غرب اهواز در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص بیماری های شایع زنان برگزار شده بود .

تمام /
تاریخ:
1392/08/20
ساعت:
14:47
کد خبری:
87
تعداد بازدید صفحه:
11
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal