‏معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان : نیروگاههای خوزستان درشش ماه اول سال جاری 17077 گیگاوات ساعت برق تولید کردند‏
‏معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان : نیروگاههای خوزستان درشش ماه اول سال جاری 17077 گیگاوات ساعت برق تولید کردند‏
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تولید برق کل استان در نیمه نخست سال جاری برابر با 17077 گیگاوات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل7/4 درصد افزایش داشته است .
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، عبدالرسول زرگر در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: سهم نیروگاههای برق آبی از ابتدای سال 92 تا پایان شهریور ماه برابر 46 درصد و نیروگاههای حرارتی 54 درصد کل تولید انرژی تولیدی بوده که نیروگاههای حرارتی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 12 درصد کاهش تولید داشته اند .
زرگرهمچنین افزود: نیروگاههای حرارتی و گازی استان شامل رامین، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر هستند که در سال گذشته 9259 گیگاوات ساعت تولید داشته اند که از این میزان 58 درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین) و 42 درصد توسط نیروگاههای بخش خصوصی تولید و به شبکه تحویل گردیده است .
وی اظهارداشت: نیروگاههای حرارتی استان در این دوره به طور متوسط در هر روز بیش از 49 گیگاوات ساعت برق تولید و به شبکه تحویل داده اند .
وی با تقدیر و تشکر از مردم شهید پرور خوزستان بابت همکاری در مدیریت مصرف انرژی الکتریکی در سال جاری تاکنون گفت : با توجه به اینکه هنوز در ماههای گرم سال بسر می بریم و نیاز به تامین انرژی الکتریکی مشترکین برای تامین رفاه عمومی ضروری می باشد، امیدواریم فرهنگ استفاده بهینه از انرژی الکتریکی در کلیه اقشار جامعه به طور جدی مَد نظر قرار گیرد .
زرگرافزود: گرچه شرکت برق منطقه ای خوزستان تمهیدات لازم جهت تامین برق مطمئن و پایدار را برای کلیه مشترکان فراهم نموده اما به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی ضرورت مدیریت مصرف برق خصوصاً در ساعات پیک از ساعت 13 الی 16 و از ساعت 19 الی 23 توسط کلیه مصرف کنندگان لازم و ضروری است .


تمام /
تاریخ:
1392/07/14
ساعت:
12:36
کد خبری:
73
تعداد بازدید صفحه:
12
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal