‏توسط امور بانوان شرکت برق منطقه ای خوزستان / همایش عفاف و حجاب در اهواز برگزارشد‏
‏توسط امور بانوان شرکت برق منطقه ای خوزستان / همایش عفاف و حجاب در اهواز برگزارشد‏
همایش عفاف و حجاب به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب با حضور کلیه بانوان شاغل همکار توسط امور بانوان شرکت برق منطقه ای خوزستان در سالن جلسات این شرکت برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، در این همایش یک روزه خدیجه شیرالی نیا ،استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و عضو هیات علمی ، در خصوص مهارت های برقراری ارتباط گفت: مهارت ارتباطی، توانایی برقراری ارتباط به طور موثر و کارآمد با دیگران است.

وی افزود: 75 درصد از اوقات زندگی ما صرف ارتباط می شود و در عصر ارتباطات برنده آن کسی است که بتواند خوب ارتباط برقرار کند .

شیرالی نیا ادامه داد: مهارت ارتباطی خوب به ما کمک می کند روابط سالم و رضایت بخشی را با دیگران داشته باشیم و از طرف دیگر مهارت های ارتباطی ضعیف می تواند به گونه ای باشد که به سوتفاهم ها و احساسات منفی منجر شود.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: ایجاد سوتفاهم، نارضایتی از روابط با دیگران، احساس تنهایی ،کاهش اعتماد به نفس و احساس درماندگی، آسیب پذیری و کاهش توانایی در مقابله با مشکلات ، انزوا و طردشدن، استرس و فشار روانی،احساس خشم و تعارض و ناکامی در ارضای نیازها از پیامد های فقدان مهارتهای ارتباطی هستند.

وی افزود: اگرچه نحوه ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف درانواع موقعیت ها متفاوت می باشد اما اصول ارتباط در موقعیت های مختلف زندگی اعم از خانوادگی- شغلی و اجتماعی و... یکسان است که با فراگیری این اصول و حذف موانع ارتباطی امکان تعمیم یکی به دیگری وجود دارد.

شیرالی نیا تصریح کرد: پذیرش و اعتماد، ابراز علاقمندی و توجه نشان دادن، ابراز احساسات ، مثبت نگری ، مثبت گویی، مثبت اندیشی، تلاش برای درک نیازهای فرد مقابل،توضیح خواستن برای روشن شدن موضوع،خلاصه گویی و رفتارهای غیرکلامی مناسب تسهیل کننده های ارتباط به شمار می روند.

در ادامه این همایش مشاور امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان در سخنانی گفت: حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی باعث سلامت جامعه می شوند که در صورت نبود آنها مشکلات و اثرات مخرب زیادی در جامعه به وجودخواهد آمد.

شهناز احمدی روزبهانی افزود: حجاب یک خواسته فطری است که محدود به اسلام نیست خالق بشر که بر تمام اسرار و رموز آفرینش عالم اگاه است ، زیبایی ، امنیت ، رشد و تعالی انسان ها به خصوص زن را در عفاف و حجاب دانسته است.

وی ادامه داد: مسأله حجاب یک دستور دینی است و از مسایل مهم جامعه ماست که با بسیاری از موضوعات پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی است.

احمدی روزبهانی گفت: زن به عنوان مدیر اقتصادی خانواده در خرید و نحوه مصرف نقش مهمی عهدار می باشند، آنان با کسب آگاهی های لازم در مورد نحوه مصرف قادر خواهند بود که هزینه های یک جامعه را کنترل نمایند و باعث ارتقا سطح مدیریت بهره وری ملی شوند که این امر از طریق بهینه سازی مصرف در خانواده حاصل می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از قشر بانوان خواست با توجه به گرمای طاقت فرسا، الگوی صحیح مصرف را در زمینه مصرف انرژی الکتریکی رعایت نمایند و این رفتار را به سایر اعضای خانواده انتقال دهند که بکار بردن راهکارهای کاهش مصرف انرژی،نحوه استفاده بهینه وسایل برقی خانگی وآشنایی با پیک مصرف برق از روش های مدیریت مصرف انرژی می باشد.

تمام /
 
تاریخ:
1392/04/24
ساعت:
09:49
کد خبری:
56
تعداد بازدید صفحه:
12
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal