‏سرپرست نیروگاه رامین اهواز: بیش از 12 هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه توسط متخصصان داخلی ساخته می شود‏
‏سرپرست نیروگاه رامین اهواز: بیش از 12 هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه توسط متخصصان داخلی ساخته می شود‏
سرپرست نیروگاه رامین اهواز گفت: علی رغم تحریم هایی که وجود داردبیش از 12 هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه با همکاری متخصصان این نیروگاه، شرکت های سازنده استانی و کشوری ساخته می شود .

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، سید علیرضا موسوی در بازدید خبرنگاران خبرگزاری ها استان از این نیروگاه افزود: با ساخت قطعات مورد نیاز نیروگاه در داخل کشور سالانه بیش از 60 درصد هزینه های تامین این قطعات کاهش می یابد که این افتخاری برای استان و کشور است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در شهرستان اهواز 30 شرکت سازنده قطعات مورد نیاز نیروگاه وجود دارد که از ظرفیت آنها در تامین قطعات مختلف استفاده می شود.

موسوی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به احداث واحدهای 7 و 8 نیروگاه اشاره کردو گفت: احداث واحدهای 7 و8 نیروگاه جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری بوده که در حال ساخت هستند و با تامین اعتبار مورد نیاز آنها بیش از 600 مگاوات به ظرفیت تولید نیروگاه افزوده خواهد شد .

وی گفت: کلنگ احداث واحدهای 7 و 8 بزرگترین نیروگاه بخاری کشور توسط وزیر نیرو به زمین زده شده و هم اکنون فعالیت کارگاهی و تامین تجهیزات آنها در حال انجام است که امیدواریم با تزریق اعتبار این پروژه در آینده به بهره برداری برسد و وارد شبکه سراسری گردد.

سرپرست نیروگاه رامین با اشاره به وضعیت تولید برق توسط نیروگاههای حرارتی و گازی استان (رامین، آبادان، مدحج، خرمشهر و پتروشیمی فجر ) اظهارداشت: بیش از 65 درصد تولید برق نیروگاههای حرارتی و گازی استان توسط نیروگاه رامین انجام می گیرد.

وی تصریح کرد : ظرفیت نصب شده نیروگاهی در استان خوزستان بیش از 12 هزار مگاوات است که این مقدار شامل نیروگاههای برق آبی ، حرارتی و گازی است و استان خوزستان به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و وجود صنایع مختلف، بزرگترین تولید کننده و دومین مصرف کننده برق بعد از استان تهران است.

موسوی در ادامه به بیان موفقیت های نیروگاه در سال های 90 و91 پرداخت و گفت : نیروگاه رامین با تلاش همه پرسنل در دو سال پیاپی رکورد تولید همزمان را شکسته که درتاریخ فعالیت این نیروگاه بی سابقه بوده که تحسین مسئولان کشوری و استانی را به همراه داشته است .

وی در خصوص میزان آمادگی نیروگاه برای تولید برق در تابستان امسال گفت: همه واحدهای نیروگاه در آمادگی کامل به سر می برند و ان شاا.. مشکلی در تامین برق مورد نیاز مشترکان استان نخواهیم داشت.

سرپرست نیروگاه رامین درخصوص مبادلات انرژی الکتریکی با استان های همسایه اظهارداشت: این تبادل انرژی در موقع نیاز انجام می شود، همچنین مبادله انرژی با کشورهای همسایه نیز توسط مدیریت شبکه برق ایران از طریق خطوط سراسری در ساعات غیر پیک ایران صورت می گیرد.

وی میزان تولید نیروگاه را در سه ماهه سال جاری دو میلیون و 600 هزار مگاوات ساعت بیان کرد و گفت: این میزان تولید در حالی به ثمر نشسته که واحد 4 نیروگاه در تعمیرات اساسی بوده است.

همچنین اسماعیل جمالپور ،سرپرست روابط عمومی نیروگاه ، قبل از بازدید خبرنگاران توضیحاتی در خصوص سابقه فعالیت نیروگاه ارایه داد.

گفتنی است نیروگاه رامین اهواز با شش واحد تولیدی به ظرفیت 1850 مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است که نقش مهمی در تولید انرژی مورد نیاز مشترکان دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1392/04/18
ساعت:
14:36
کد خبری:
54
تعداد بازدید صفحه:
13
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal