‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/ لزوم آمادگی همه جانبه برای عبور از تابستان 97‏
‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/ لزوم آمادگی همه جانبه برای عبور از تابستان 97‏
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در جلسه شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان گفت: سال 97 به دلیل کاهش نزولات جوی از سخت ترین سال های صنعت برق خواهد بود و احتمال خاموشی های گسترده در این سال وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در این جلسه که با حضور مدیران صنعت برق خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: ‏در شرایط بسیار حساسی برای صنعت برق استان هستیم و باید آمادگی لازم را برای هر پیشامدی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته همه تلاشمان را کردیم تا در چنین روزهایی که گرد و غبار چندین برابر حد مجاز می شود صنعت برق استان از پایایی لازم برخوردار باشد، دیروز و امروز (29 و 30 دی ماه) نشان داده که راه را درست آمده ایم و تمهیدات اندیشیده شده، استانداردهای پایداری شبکه را در مقابل گرد و خاک بسیار افزایش داده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه¬ای خوزستان وضعیت پیش آمده را همانند وقوع سیل و زلزله دانست و اضافه کرد: کارهای لازمه را ظرف مدت یک سال گذشته انجام داده ایم و عملیات مقاوم سازی نیز همچنان در حال انجام شدن است، با همه این شرایط، با توجه به شدت گرد و غبار باید همه نیروها آمادگی خود را حفظ کنند تا شبکه دچار مشکل حادی نشود.

رئیس شورای پایایی برق استان در بخشی دیگر از صحبت های خود به کاهش بارندگی ها و تاثیر آن بر نیروگاه های برق آبی اشاره کرد و افزود: بحث دیگری که باید از امروز برای آن برنامه داشته باشیم تابستان سال 97 است؛ چرا که با کاهش شدید و بی سابقه نزولات جوی احتمال آن می رود که بعضی از واحدهای تولیدی سدها به دلیل ذخیره پایین آب، از مدار تولید خارج شوند و با خاموشی های گسترده ای رو به رو شویم، خصوصا در استانی مانند خوزستان که درصد بالایی از انرژی الکتریکی تولید شده محصول نیروگاه های برق آبی است.

گفتنی است، جلسه شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان با حضور مدیران تولید برق آّی و حرارتی و نیز مدیران شرکت های توزیع خوزستان و اهواز برگزار شد و در آن گزارشی از شرایط حال حاضر شبکه برق در مقابل گرد و غبار و شرایط پیش رو داده شد و با توجه به شرایط خاص تابستان 97 تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

تمام /
تاریخ:
1396/11/01
ساعت:
08:54
کد خبری:
445
تعداد بازدید صفحه:
41
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal