‏به میزبانی شرکت برق منطقه ای خوزستان صورت گرفت /برگزاری نشست نمایندگی های هسته گزینش توانیر شرکت های برق منطقه ای سراسر کشور در اهواز‏
‏به میزبانی شرکت برق منطقه ای خوزستان صورت گرفت /برگزاری نشست نمایندگی های هسته گزینش توانیر شرکت های برق منطقه ای سراسر کشور در اهواز‏
دوره سه روزه آموزشی گزینش نمایندگی های هسته گزینش توانیر در شرکت های برق منطقه ای سراسر کشور به میزبانی شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور مدیرعامل این شرکت، مدیر هسته گزینش شرکت توانیر و هسته های گزینش شرکت های برق منطقه ای آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، مدیرعامل این شرکت با عرض خیر مقدم به مدیران و مسئولین گزینش صنعت برق کشور، در ابتدا وضعیت شرکت برق منطقه ای خوزستان را تشریح کرد و گفت: شرکت برق منطقه ای خوزستان در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند، حدود 8700 کیلومتر مدار طول خطوط شبکه این شرکت در سطح انتقال و فوق توزیع است و بالغ بر 210 پست فشار قوی در رده های ولتاژی مختلف دارد که بیش از 27 هزار مگاوات آمپر ظرفیت منصوبه شبکه برق خوزستان است.

دشت بزرگ ادامه داد: حدود 13 هزار و 200 مگاوات ظرفیت منصوبه نیروگاهی در استان خوزستان وجود دارد که از این حیث رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص داده و با مصرف بیش از 15 درصد برق شبکه رتبه دوم را در این حوزه دارد که این ارقام جایگاه ویژه ما را در بین 16 شرکت برق منطقه ای کشور نشان می دهد.

وی اضافه کرد: منطقه خاص جغرافیایی که برق منطقه ای خوزستان در آن فعالیت می کند در هشت ماه از سال گرم است و باید در چنین شرایطی محصول با کیفیت به مشترکان ارائه کنیم به عنوان نمونه در سال 96 دمای هوا در اهواز و چند شهر استان به 54 درجه رسید که گرمترین و داغ ترین نقطه کره زمین شناسایی شد، در همین سال پیک هشت هزار و 220 مگاوات را مدیریت کردیم که از دید صنعت برق در برخی شاخص ها در کشور شرایط ما را حاد نشان می دهد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در اهمیت وجودی صنعت برق گفت: اگر در گذشته رودخانه ها تمدن ها را شکل می دادند در حال حاضر آن چیزی که تمدن ساز است و زیر ساخت همه وقایع و حوادث دنیا را تشکیل می دهد برق است، تصور فعالیت هر رویدادی بدون برق در دنیای کنونی محال است و این اهمیت حوزه کاری صنعت برق را نشان می هد.

دشت بزرگ اظهار کرد: این شرکت دو هزار و 400 نفر پرسنل ارزشمند دارد که تک تک آنها برای ما حائز اهمیت هستند و منابع مالی و فنی غنی این شرکت را در بخش های مختلف مدیریت می کنند.

وی در اهمیت هسته گزینش در رسیدن به خط مشی ها و اهداف شرکت گفت: اگر سازمان را به سه بخش کلی ( ورودی ها، فرایند و خروجی ) تقسیم کنیم، نقش گزینش ها در ارتباط با ورودی ها معنی پیدا می کند، چرا که منابع انسانی هدف هر سازمان را تحقق می بخشد و ارزشمندترین منابع هر سازمانی محسوب می شوند. منابع مالی، تجهیزات، تدارکات، ایده ها و مدیریت زمان از دیگر شاخص های ورودی است که همه به هسته گزینش مربوط است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان مساله دیگر را ارتباط بین هسته گزینش و ارزش های هر سازمان دانست و افزود: هر گزینش باید ارزش های سازمانی را در انتخاب هایی که انجام می دهد مد نظر قرار دهد، اگر غیر از این باشد به تناسب آن، سازمان منجر به نارضایتی مردم، کاهش اعتماد عمومی، به هم خوردن انسجام ملی، کاهش اعتماد به دولت و نظام و تهدید های خارجی خواهد شد.

محمد فرهاد کرامتی مدیر هسته گزینش شرکت توانیر نیز در این جلسه گفت: در بین 17 شرکت برق منطقه ای امر گزینش را به صورت نمایندگی های گزینش اجرا می کنیم، با توجه به پتانسیل ها و تجاربی که در شرکت های برق منطقه ای وجود دارد و آشنایی آنها با اوضاع سیاسی اجتماعی هر منطقه این هماهنگی و همکاری وجود دارد تا در هر منطقه انتخاب صحیحی داشته باشیم و بعد جنبه های قانونی، کنترل و نظارتی را به صورت حوزه های ستادی بتوانیم اعمال کنیم.

وی ادامه داد: به روز بودن آموزش ها از نکات مهم است و در تقویم آموزشی امسال چند دوره آموزشی پیش بینی کرده ایم، در همین راستا این دوره را در خوزستان برگزار کردیم و از برنامه ریزی ای که شرکت برق منطقه ای خوزستان ترتیب داده کمال تقدیر و تشکر را دارم.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال هزار و 622 پرونده گزینشی مورد بررسی قرار گرفته که از این حیث در بین هسته های گزینش برق، آب و آبفا رتبه اول را داریم، شرکت برق منطقه ای خوزستان در جمع این پرونده ها بعد از برق اصفهان و خراسان رتبه سوم را از لحاظ تعداد پرونده های بررسی شده دارد و این نشان می دهد که از لحاظ پشتوانه کاری و تعداد پرونده از وضعیت بالایی برخوردار است.

همچنین عبدالامیر ریاحی نمایند هسته گزینش توانیر در شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز به تشریع برنامه های دوره آموزشی سه روزه پرداخت و گفت: امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی برای میهمانان عزیزی باشیم که از سراسر کشور در این دوره شرکت کردند.

وی ادامه : تعهد و تخصص از مهم ترین شاخص گزینشی در مجموعه توانیر بوده که این شرکت نیز با در نظر گرفتن این شاخص ها تلاش کرده همواره بهترین و متخصص ترین افراد را برای فعالیت در صنعت برق خوزستان انتخاب کند.

تمام /
تاریخ:
1396/09/28
ساعت:
10:09
کد خبری:
418
تعداد بازدید صفحه:
9
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal