‏استاندار خوزستان در آیین عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک شرکت برق منطقه ای خوزستان:اقدامات خوبی دو سال گذشته در بخش انرژی های نو صورت گرفته است‏
‏استاندار خوزستان در آیین عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک شرکت برق منطقه ای خوزستان:اقدامات خوبی دو سال گذشته در بخش انرژی های نو صورت گرفته است‏
عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور استاندار خوزستان، معاونان شرکت برق منطقه ای و مسئولان محلی در شهر جدید رامین با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، استاندار خوزستان در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پنج طرح عمرانی در شهر جدید رامین گفت: تولید برق از طریق نیروگاه خورشیدی کار ارزنده ای است که چندان به آن توجه نمی شد ولی در دو سال گذشته با حمایت های دولت اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته است.

غلامرضا شریعتی یکی از دلایل بی توجهی به انرژی های نو را وجود سدهای بزرگ و نیروگاههای برقی در استان دانست و افزود: شرایط زیست محیطی خوزستان نیاز به انرژی های پاک را بیشتر کرده و تلاش می شود اقداماتی با آلایندگی کمتر و در راستای گسترش انرژی های نو و پاک صورت گیرد، به همین دلیل در دو سال گذشته تمرکز دولت دراین استان بر انرژی های نو بوده است.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه ای خوزستان نیز در این خصوص گفت: این نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی با حجم سرمایه گذاری 40 میلیارد تومان اجرا و در مدت شش ماه به بهره برداری می رسد.

سید مهرداد بلادی موسوی این پروژه را یکی از پروژه های تاثیرگذار در منطقه و در سطح استان دانست و افزود: : بحث انرژی های تجدید پذیر در سطح کشور و استان از جایگاه بالایی برخوردار بوده و خوزستان با دارا بودن دشت های پهناور می تواند یکی از استان های استراتژیک در زمینه ساخت این گونه نیروگاهها باشد.

وی بیان کرد: اگر این پروژه که پیشگام درچنین طرح هایی است به خوبی اجرا شود، در جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های بعدی نیز تاثیر بسزایی دارد، امید است مسئولان استان و به ویژه شهرستان باوی و شهر رامین مانند گذشته از سرمایه گذار این طرح حمایت کافی داشته باشند تا روند اجرایی کار به سرعت پیش برود.

بلادی موسوی اضافه کرد: شرکت برق منطقه ای خوزستان به عنوان متولی توسعه، نگهداری و اجرای شبکه های فوق توزیع و انتقال برق ، پروژه های زیادی را در خوزستان تعریف کرده که شش پروژه نیز به صورت همزمان در شهرستان باوی در حال انجام است.

وی بیان کرد: سه پروژه پست برق شهید هاشمی، شیبان و غدیر جزو این شش پروژه به شمار می روند که همجوار شهر جدید رامین با ارزش سرمایه گذاری حدود 150 میلیارد تومان در حال اجرا هستند که امیدواریم این پروژه ها در سه سال آینده به بهره برداری برسند.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه ای خوزستان بیان کرد: در زمینه نیروگاههای تجدید پذیر و مولدهای گاز سوز حدود 27 مجوز سرمایه گذاری در خوزستان صادر شده و در مراحل نهایی صدور مجوز هستند و حدود 560 مگاوات برق تولیدخواهند کرد.

تمام /
تاریخ:
1396/09/25
ساعت:
09:48
کد خبری:
414
تعداد بازدید صفحه:
14
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal