‏به میزبانی شرکت برق منطقه ای خوزستان صورت گرفت /بازدید تیم رسانه ای ویژه دولت از پست برق اهواز 2‏
‏به میزبانی شرکت برق منطقه ای خوزستان صورت گرفت /بازدید تیم رسانه ای ویژه دولت از پست برق اهواز 2‏
گروه رسانه ای ویژه دولت که برای یک بازدید دو روزه صبح امروز وارد اهواز شده در اولین اقدام از پست برق 400/230 کیلوولت اهواز 2 بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور در میان خبرنگاران توضیحات لازم را ارائه کرد و گفت: اقدامات مقابله ای در برابر گرد و خاک در سه مرحله انجام می شود ، مرحله اول شستشو است که تجهیزات به صورت تمیز نگهداری شود. برای این کار با خرید تجهیزات لازم بعد از هر گرد و خاک بلافاصله نقاط آلوده شده را شستشو می کنیم.

مسعود قنواتی ادامه داد: با توجه به گستردگی استان خوزستان، برای شستشوی تجهیزات نیاز به خرید 45 دستگاه مقره شو بودکه 15 دستگاه از این خودروها امسال خریداری شده و 30 دستگاه دیگر در حال خریداری است که امتیاز این مقره شوهای خریداری شده این است که دیگر لازم نیست شستشو را در حالت بی برقی انجام دهیم بلکه با این دستگاهها شستشوی خطوط و پست ها با آب مقطر و در حالت برقدار انجام می شود.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: اقدام دیگری که در حال انجام آن هستیم پوشش عایقی (RTV) تجهیزات نصب شده در داخل پست ها است که خاک گریز و آب گریز است که با توجه به آلودگی های موجود در خوزستان و ترکیب گرد و غبار( نمک، گوگرد و ..) که حالت رسانا دارد ، مرحله شستشو نیز حتی بعد از پوشش عایقی انجام می شود اما نه به وسعت و اندازه ای که پوشش عایقی نشده باشد.

وی با اشاره به اینکه گرد و خاک های محلی بیشترین مشکل را برای صنعت برق خوزستان ایجاد می کند، گفت: ریزگردهای کشورهای همسایه به دلیل آنکه حالت ماسه ای دارد و بیشتر در تابستان اتفاق می افتد و رطوبتی همراه آن نیست روی تجهیزات نمی چسبد و به تنهایی برای ما مشکل ایجاد نمی کند، این کانون های داخلی گرد و خاک است که با توجه به فصل وقوع، وجود رطوبت و رُسی بودن مشکل ساز است.

قنواتی تصریح کرد: شرکت برق منطقه ای در حد توان خود و استانداردهای موجود با این پدیده مقابله می کند اما بهترین راه این است از عواملی که برای شبکه برق مشکل ایجاد می کند، جلوگیری شود، اگر گرد و خاک کانون های داخلی ادامه داشته باشد هزینه های زیادی برای صنعت برق استان به همراه خواهد داشت.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: کار شستشوی خطوط و زنجیز مقره ها دشوارتر است، چرا که در کوه، دشت و بیابان پراکنده هستند، از طرف دیگر با توجه به فصول وقوع این گرد و خاک که همزمان با کشاورزی است مالکین زمین ها اجازه تردد به ما نمی دهند، به همین خاطر مقره های سرامیکی را تغییر داده و مقره های سیلیکونی که پایداری بیشتری دارند را جایگزین آنها کردیم.

قنواتی بیان کرد: در فاز اول پنج هزارو 150 زنجیر مقره را عوض کردیم، در فاز دوم نیز که همین هفته ابلاغ می شود حدود چهار هزار و 944 زنجیر مقره تعویض می شود. پیمانکار فاز سوم هم مشخص شده تا 13 هزار و 200 زنجیر مقره دیگر را در بخش 400 و 132 کیلو ولت تعویض کند.

وی گفت: کار تعویض مقره ها در خطوطی اجرا می شود که در معرض آلودگی باشد، در حال حاضر حدود 55 تا 60 درصد تجهیزات در معرض این گرد و خاک قرار دارند. همچنین برای مقابله با این پدیده ، پست های برق در آینده به صورت GIS وارد مدار خواهند شد و پست های قبلی نیز سرپوشیده و مسقف می شوند.

در ادامه این بازدید، خبرنگاران از بخش های مختلف پست، نحوه شستشوی مقره ها، پوشش عایقی و .. بازدید کرده و معاونان و مدیران شرکت برق منطقه ای خوزستان پاسخگوی سوالات آنها شدند.

تمام /
تاریخ:
1396/09/22
ساعت:
15:58
کد خبری:
411
تعداد بازدید صفحه:
13
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal