‏برگزاری سمینار مدیریت استرس در شرکت برق منطقه ای خوزستان‏
‏برگزاری سمینار مدیریت استرس در شرکت برق منطقه ای خوزستان‏
سمینار مدیریت استرس با حضور ولایت ا... درویش کلور استاد داشنگاه و دکترای روانشناسی و طب سنتی در آموزشکده صنعت آب و برق خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان؛ ولایت ا... درویش کلور در این سمینار مشخصه های سلامتی را داشتن انرژی روانی مثبت، روحیه با نشاط، انگیزه و نشاط درونی همراه با برخورداری از یکسری قابلیت هایی که انسان را به نیازهایش برساند دانست و گفت: درصورت نرسیدن به نیازها، تعادل روانی بهم خورده و دچار ناکامی و افسردگی می شویم.

این استاد دانشگاه سطوح شش گانه سلامت را برشمرد و افزود: اولین سطح محیط ( کیفیت روابط با دیگران) است که 95درصد افراد در محیط خود به علت نداشتن هنر برقرار کردن ارتباط خوب با دیگران ناراضی هستند، رفتار ( رفتار آشکار و پنهان) یکی دیگر از موارد است،باید دانست که رفتار ناسالم با خشم و بداخلاقی کم می شود ولی درمان نمی شود، موارد دیگر این سطوح شامل مهارت ها و قابلیت ها، باورها و عقاید، هویت و ماورای هویت و نهایتا نیایش و دعا است.

وی ادامه داد: داشتن مقدار کمی استرس که باعث رقابت سالم شود ضروری است، ولی استرس زیاد می تواند به اثربخشی و کارایی ها آسیب برساند و موجب بیماری هایی جسمی مانند، فشار خون بالا، کمردرد، بیماری های قلبی، عروقی، بی خوابی، پراشتهایی و .. شود.

درویش کلور بیان کرد: یکی از دلایل اضطراب خشم و عصبانیت است، برای مقابله با آن باید ناملایمات زندگی را بپذیریم و نگوییم چرا من؟ باید یاد بگیریم که وقت خود را مانند پول خود مدیریت کنیم، حرص نزنیم و سپاسگزاری را نیز بلافاصله انجام دهیم.

مولف چندین کتاب درخصوص سلامت جسم و روح اضافه کرد: برای داشتن مدیریت استرس باید افکار خوب تولید کنیم زیرا ریشه فکر خوب، ذهن خوب است و نباید اجازه داد افکار منفی وارد ذهن شود.

وی در ادامه سمینار در مورد انواع مزاج ها، روش های صحیح تغذیه، پاکسازی و سم زدایی بدن توضیحاتی ارائه کرد.

گفتنی است در حاشیه این سمینار که توسط دفتر برنامه ریزی نیروی انسانی و آموزش شرکت برق منطقه ای برگزار شد به پنج نفر کتابخوان های برتر و 10 نفر برنده مسابقه کتابخوانی، جوایزی اهدا شد.

تمام /
تاریخ:
1396/08/19
ساعت:
14:58
کد خبری:
394
تعداد بازدید صفحه:
10
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal