‏مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/سرمایه گذاری کلان صنعت برق در شوش و دزفول‏
‏مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/سرمایه گذاری کلان صنعت برق در شوش و دزفول‏
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: قطار توسعه صنعت برق در خوزستان به حرکت در آمده و پروژه های بزرگی در این شرکت برای شهرهای شوش و دزفول جهت پایداری بیشتر این انرژی حیاتی دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ که به همراه معاونان و مدیران این شرکت از شهرستان های شوش و دزفول بازدید کرده بوده ، در جلسات جداگانه ای در فرمانداری های این شهرستان ها اظهار داشت : برای توسعه شبکه برق شهرستان شوش تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده که شامل احداث چهار پست برق با ظرفیت های مختلف است.

وی ادامه داد: این پست ها شامل احداث پست برق 132 کیلو ولت دشت اوان در بخش فتح المبین، پست برق 132/33 کیلوولت دانیال با ظرفیت 100مگاولت آمپر و پست برق 132/33 زیگورات با ظرفیت 60 مگاولت آمپر می باشند که امیدواریم این طرح ها در نیمه اول سال 97 به بهره برداری برسند.

دشت بزرگ حجم سرمایه گذاری این سه پروژه را حدود480 میلیاردریال از محل منابع داخلی عنوان کرد و افزود: در کنار ساخت این سه پست برق در شهرستان شوش که در افق کوتاه مدت محقق می شوند ، مطالعات یک پست 400 کیلوولت در بخش فتح المبین انجام شده که اجرای این پروژه پایداری برق در شهرهای منطقه دشت آزادگان و اندیمشک را نیز به دنبال دارد.

وی گفت: این پست برق به ظرفیت 400 مگاولت آمپر طراحی شده و امکان توسعه آن نیز وجود دارد، همچنین حدود 40 کیلومتر خط انتقال نیرو خواهد داشت و اعتبار احداث آن حدود یکهزار و 500 میلیارد ریال است.

همچنین دشت بزرگ تصریح کرد: در صورتی که مشکل زمین های مورد نیاز این شرکت در منطقه حل شود، در زمان های مقرر پروژه های پست و خط 132 کیلو ولت چغامیش، سردشت و دو پست GIS (رودبند و جمهوری) درون حوزه شهری دزفول اجرا وبه بهره برداری می رسند.

وی اضافه کرد: در مجموع پروژه های مورد نظر جهت اجرا در شهرستان دزفول 17 پروژه می باشند که اعتباری بالغ بر270 میلیارد تومان برای اجرایی کردن آنها لازم است.

همچنین سید راضی نوری نماینده مردم شوش و عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از تلاشها ، اقدامات وپیگیریهای شرکت برق منطقه ای خوزستان در این دو شهرستان ، برای پیشبرد پروژه های این شرکت و رفع موانع پیش روی آنها اعلام آمادگی کردند.

گفتنی است، دربازدید میدانی محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان از پست های برق در شهرستان های دزفول و شوش ، موضوعاتی نظیرموانع اجرایی پروژه های انتقال و فوق توزیع در دست اقدام مورد نظر جهت بهره برداری در سال های آینده ونیز تملک زمین های مورد نیاز برای احداث پست های جدید برق مورد بررسی قرار گرفت.
تاریخ:
1396/07/26
ساعت:
13:38
کد خبری:
373
تعداد بازدید صفحه:
12
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal