‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/فرسودگی تجهیزات صنعت برق خوزستان‏
‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/فرسودگی تجهیزات صنعت برق خوزستان‏
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: تجهیزات صنعت برق خوزستان عمر بالایی دارند و نباید از آنها انتظار کارکرد نرمالی داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در گفتگو با خبرنگار این شرکت در مورد ‏فرسودگی تجهیزات برق استان اظهار داشت: متناسب با گذشت زمان و تقاضای مصرف، در صنعت برق سرمایه گذاری برای نوسازی شبکه صورت نگرفته و در اکثر بخش ها با عمر بالای تجهیزات رو به رو هستیم.

وی افزود: از مجموع 464 دستگاه ترانسفورماتور شبکه، تعداد 101 دستگاه (معادل 24 درصد) عمری بالای 30 سال دارند که لازم است تا افق 1404 سالانه حداقل 200 میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی ترانس ها اختصاص یابد.

دشت بزرگ در خصوص فرسودگی خطوط شبکه نیز گفت: از مجموع 8686 کیلومتر مدار خطوط شبکه، میزان 3374 کیلومتر مدار (معادل 39 درصد) دارای عمر بالای 30 سال هستند و تا افق 1404 سالانه حدود 200 میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی لازم دارند. از این میزان خطوط، 2135 کیلومتر مدار بیش از 40 سال عمر دارند که باید در اولویت نوسازی قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان در پایان اضافه کرد: در گذشته صنعت برق خوزستان مورد بی مهری قرار گرفته و اقدام خاصی برای بروزرسانی تجهیزات انجام نشده است، این در حالی است که لازمه خدمات رسانی خوب، تجهیزاتی به روز و با کیفیت است. در این زمینه باید همه تلاشمان را انجام دهیم تا در کنار حفظ پایداری شبکه نسبت به نوسازی تجهیزات نیز اقدامات لازم را صورت دهیم.

تمام/
تاریخ:
1396/07/10
ساعت:
10:32
کد خبری:
356
تعداد بازدید صفحه:
15
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal