‏مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/ سرمایه گذاری 160 میلیون یورویی دانمارکی ها برای تبدیل بادهای طلایی خوزستان به برق سبز‏
‏مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/ سرمایه گذاری 160 میلیون یورویی دانمارکی ها برای تبدیل بادهای طلایی خوزستان به برق سبز‏
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تفاهم‌نامه احداث نیروگاه‌ 50 مگاواتی بادی‌ در شهرستان های ایذه و خرمشهر توسط سرمایه گذاران لهستانی و دانمارکی بعد از بازدید از محل های مورد نظر منعقد شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان ، محمود دشت بزرگ در جلسه انعقاد این تفاهم نامه در استانداری خوزستان افزود: از مزایا و ویژگی های احداث این نیروگاهها ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه ، رونق اقتصادی و همچنین تولید برق از انرژی های تجدید پذیر است .

وی تصریح کرد: برای احداث این نیروگاهها در خرمشهر و ایذه ،که با تسهیلاتی برای سرمایه گذار خارجی فراهم شده ،همزمان در حال انجام عملیات اجرایی دو پست برق در شهرستان ایذه هستیم که با احداث پست های جدید، اتصال نیروگاههای بادی به شبکهِ پیش بینی شده است.

شرکت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم توسط سرمایه‌گذاران لهستانی و دانمارکی، این پروژه ها در دو شهرستان ایذه و خرمشهر کلنگ زنی خواهند شد.

وی افزود: از ویژگی های خاص این نیروگاهها سایز توربین های مورد استفاده است که هر کدام 3.45 مگاوات می باشد که در نوع خود بزرگترین فناوری ساخت توربین در سطح دنیاست و برای ساخت هر نیروگاه اعتباری بالغ بر 80 میلیون یورو پیش بینی می شود.

گفتنی است، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست انعقاد این تفاهم نامه گفت: پس از سفر سال گذشته به لهستان و دانمارک تفاهم نامه ای منعقد شد که نتیجه آن حضور سرمایه گذاران برای ساخت نیروگاه بادی 50 مگاواتی در شهرستان های ایذه و خرمشهر است.

شریعتی افزود: این طرح را با همکاری شرکت برق منطقه ای استان پیگیری می کنیم تا هرچه زودتر مجوزهای لازم را برای عملیات اجرایی احداث این نیروگاهها در خرمشهر و ایذه دریافت کنیم .

شایان ذکر است ، سرمایه گذاران لهستانی و دانمارکی طی سه روز حضور در خوزستان از خرمشهر،ایذه و ماهشهر جهت مکان یابی پروژه های پیش بینی شده، بازدید کردند.

تمام/
تاریخ:
1396/07/06
ساعت:
10:30
کد خبری:
355
تعداد بازدید صفحه:
9
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal