‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/ تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان‏
‏مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد/ تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان‏
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک صنعت برق استان یکهزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال اعتبار لازم دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در گفتگو با خبرنگار این شرکت در مورد ‏اعتبارت لازم برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار داشت: با توجه به احتمال تکرار گرد و خاک و لزوم حفظ پایداری شبکه اولویت بندی هایی برای مقابله با این پدیده صورت گرفته که در وهله اول برای پوشش عایقی تجهیزات پست های انتقال، خرید زنجیره مقره سیلیکونی و دستگاه مقره شوی همراه با کشنده دویست و شصت و پنج میلیارد و 480 میلیون ریال اعتبار لازم است.

وی افزود: در اولویت دوم در نظر گرفته شده پوشش عایقی تجهیزات پستهای فوق توزیع و خرید زنجیره مقره سیلیکونی (اولویت دوم و سوم) با اعتباری بالغ بر یکهزار و 224 میلیارد و 262 میلیون ریال و برای شستشوی شبکه شامل؛ شستشوی پست ها و زنجیره مقره خطوط نیز صد پنجاه و هشت میلیارد و 972 میلیون ریال اعتبار لازم است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان جمع اعتبار مورد نیاز برای مقابله با پدیده گرد و خاک را یکهزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر اقدامات فوق، آلودگی هوا افزایش هزینه های دیگری نیز برای صنعت برق استان شامل احداث پستهای برق بصورت سرپوشیده و یا GIS، ضرورت شستشوی مستمر تجهیزات در معرض آلودگی و لزوم بازنگری در استاندارد طراحی تجهیزات از آلودگی فوق سنگین به همراه دارد.

دشت بزرگ در خصوص مصوبه فروردین 96 هیئت وزیران برای توسعه و پایداری شبکه برق استان اضافه کرد: در این مصوبه بابت طرح های توسعه و پایداری شبکه برق 15000 میلیارد ریال مصوب شده که مقرر است در سال 96 مبلغ 5000 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی تخصیص یابد.

تمام /
تاریخ:
1396/06/25
ساعت:
09:49
کد خبری:
346
تعداد بازدید صفحه:
9
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal