‏مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان:با نصب مقره های سیلیکونی انقلابی در پایداری شبکه برق صورت می گیرد‏
‏مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان:با نصب مقره های سیلیکونی انقلابی در پایداری شبکه برق صورت می گیرد‏
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: پیرو وقوع پدیده گرد و خاک در بهمن و اسفند ماه 1395 تصمیماتی در جهت جلوگیری از حوادث مشابه و مقابله با گرد و خاک در جهت پایداری شبکه با حضور مسئولین رده بالای وزارت نیرو گرفته شدکه یکی از این اقدامات خرید و تعویض زنجیره مقره ها در منطقه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در گفت وگو با خبرنگار این شرکت ادامه داد: در این راستا مقرر گردید در سال 96 حدود 50000 زنجیره مقره تعویض گردد که در فاز اول به صورت ترک تشریفات تعداد 4944 زنجیره مقره به صورت pc (خرید و اجرا توسط یک پیمانکار) تعویض شدند.

دشت بزرگ با اعلام آنکه مقره های خریداری شده تولید صنایع داخل هستند، اظهار داشت : با توجه به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال؛ خرید مقره های داخلی در راستای تقویت صنایع داخلی و کمک به اشتغال جوانان صورت گرفته است.

وی در خصوص تعویض مقره های سیلیکونی به جای مقره های سرامیکی نیز گفت: برای شروع عملیات تعویض مقره ها در مرداد ماه، اولین خط دو مداره پست برق علی بن مهزیار به حمیدیه به طول 21 کیلومتر و تعداد 531 عدد زنجیره مقره بوده که این عملیات بدون هیچگونه خاموشی پایان گرفته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: همچنین عملیات تعویض 59 عدد زنجیر مقره خط تک مداره اصلی سوسنگرد- فرعی سوسنگرد به طول چهارکیلومتر در حال اجرا است و همزمان نیز خط دیگر، تک مداره اصلی سوسنگرد – فرعی سوسنگرد نیز با 106 زنجیره مقره و طول 5/5 کیلومتر شروع شده که این پروژه نیز در حال انجام عملیات اجرایی است.

دشت بزرگ در پایان گفت: عملیات تعویض مقره سلیکونی خط اهواز جنوبی به کوت امیر نیز شروع شده است.

تمام/
تاریخ:
1396/06/01
ساعت:
11:22
کد خبری:
332
تعداد بازدید صفحه:
9
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal