‏توسط امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان /کارگاه آموزشی"نقش فعالیت های جسمانی در تندرستی، سلامت روان خانواده و جامعه" برگزارشد‏
‏توسط امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان /کارگاه آموزشی"نقش فعالیت های جسمانی در تندرستی، سلامت روان خانواده و جامعه" برگزارشد‏
کارگاه آموزشی" نقش فعالیت های جسمانی در تندرستی، سلامت روان خانواده و جامعه" توسط امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان در سالن اجتماعات این شرکت برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، شیرین زیلایی ، استاد دانشگاه در این کارگاه یک روزه گفت: فعالیتی جسمانی است که اشاره به برنامه ریزی، زمان بندی و تکرار حرکات بدنی برای بهبود یا حفظ یک یا چند جزء بدن داشته باشد.
وی افزود: اگرفردی فعالیت بدنی ندارد، باید به دنبال راهکاری بگردد که سرگرم کننده و در کنار اعضای خانواده باشد، در این صورت است که فعالیت فرد اثر بخش ترخواهد بود.

زیلایی تصریح کرد: پیشنهاد می شود 30 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط در روزهای هفته (بیش از5 روز) انجام شود و افراد جوانتر می توانند روزانه 60 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت های ورزشی می توان به پیاده روی تا فروشگاه محله، بالا رفتن از پله ها به جای استفاده از آسانسور و پیاده شدن از اتوبوس یا تاکسی در نزدیک محل کار یا منزل و پیاده روی در باقی مانده مسیر اشاره کرد.

مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این کارگاه آموزشی گفت: همانطور که همه ما آرزو داریم تندرست ، شاداب و عمری طولانی داشته باشیم باید در زندگی روزمره عادات خوب و پسندید را در خود پرورش دهیم و از رفتارهای غیراخلاقی بپرهیزیم.

وی ادامه داد: اگردر زندگی خود ورزش، فعالیت جسمانی و بهداشت را بگنجانیم و دارای ایمان و تقوا باشیم طول عمرمان زیاد می شود.
احمدی روزبهانی اظهارداشت: به نظر می رسد نوع زندگی مردم به ویژه در شهرهای بزرگ و صنعتی آنها را از نیازهای طبیعی خود دور کرده و در نتیجه زمینه را برای ابتلا به بیماری های روانی آماده می کند.


وی اضافه کرد: شواهد نشان می دهد اغلب مردم از نظر سلامت روانی و جسمی در حد مطلوب نیستند که در صورت بی توجهی به امر پیشگیری و درمان بیماری های روانی، این بیماری و بسیاری دیگر بیماری ها، مزمن و پایدار می شوند و برای همیشه افراد را در زندگی اجتماعی دچار مشکل می کنند، به همین دلیل متخصصان و سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اندکه برای رفع اختلالات روانی در کنار دارودرمانی باید ورزش هم کرد.

مشاورمدیرعامل درامور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان اظهار داشت: ما معتقدیم ورزش به عنوان پدیده ای اجتماعی برای دوام جامعه لازم است چرا که ورزش شادابی خانواده ها و اجتماع را به دنبال خواهد داشت.

تمام /
تاریخ:
1396/05/22
ساعت:
10:46
کد خبری:
319
تعداد بازدید صفحه:
7
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal