مدیر اموربهره برداری ناحیه شرق شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد /تعویض کلیدهای قدرت 400 و 132 کیلوولت در پست های امیدیه دو و کَُرنج‏
مدیر اموربهره برداری ناحیه شرق شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد /تعویض کلیدهای قدرت 400 و 132 کیلوولت در پست های امیدیه دو و کَُرنج‏
مدیرامور بهره برداری ناحیه شرق شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: نصب و راه اندازی پنج دستگاه کلید قدرت 400 کیلوولت در پست های امیدیه دو و یک دستگاه کلید قدرت 132 کیلوولت در پست کُرنج با موفقیت به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، محسن علی پناهی در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: پست امیدیه دو با سطح ولتاژ 400 کیلوولت و پست کرنج با سطح ولتاژ 132/33 کیلوولت از پست های مهم و با اهمیت امور بهره برداری ناحیه شرق هستند.

وی ادامه داد : با توجه به وجود کلیدهای فرسوده در این پست ها و مشکلات ناشی از فرسودگی کلیدهای مذکور و اهمیت و لزوم پایداری شبکه، با همکاری و هماهنگی واحدهای مختلف مجموعه معاونت بهره برداری و شرکت تعمیر و نگهداری انتقال نیرو اقدام به دمونتاژ کلیدهای قدیمی که از نوع نیمه روغنی HLR بوده و مرتب دچار اشکال شده و در برق رسانی وقفه بوجود می آوردند، گردید.

علی پناهی اضافه کرد: سپس کلیدهای جدید قدرت که از نوع گازی بوده جایگزین آنها شده و این کار تاثیر بسزایی در کاهش حوادث و صرفه جویی در امر تعمیرات این کلیدها و همچنین پایداری شبکه خواهد داشت.

وی اظهارداشت : سال گذشته سه دستگاه کلیدقدرت 132 کیلوولت قدیمی مشابه کلیدهای فوق الذکر در پست های کُرنج و آغاجاری با کلیدهای گازی جدید تعویض شد که موجب بهبود شرایط بهره برداری،کاهش حوادث خصوصاً حوادث تکراری در این پست ها و کاهش هزینه های تعمیراتی این کلیدها گردید.

مدیرامور بهره برداری ناحیه شرق شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: بدین ترتیب هم اکنون تمامی کلیدهای فرسود و قدیمی با قدمت بالای 40 سال در پست های امیدیه دو و کُرنج که عامل بسیاری از حوادث در این پست ها بودند با کلیدهای جدید تعویض شدند.

تمام /
تاریخ:
1396/05/21
ساعت:
10:43
کد خبری:
318
تعداد بازدید صفحه:
18
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal