مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان خبر داد /نهضت 100 واتی ملی برای صرفه جویی در پیک مصرف برق‏
مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان خبر داد /نهضت 100 واتی ملی برای صرفه جویی در پیک مصرف برق‏
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان از نهضت 100 واتی ملی برای صرفه جویی در پیک مصرف برق خبر داد و خواستار مشارکت همه مردم در این طرح ملی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در گفت و گو با برنامه فاز مثبت که از شبکه سه سیما پخش شد، افزود: مردم خوزستان از ابتدای خردادماه تاکنون روزهای گرمی را سپری کردند به طوری که دمای هوا در برخی روزها به 54 درجه نیز رسیده است.

وی ادامه داد: معمولاً ما در مرداد ماه انتظار پیک مصرف را داریم که برای اولین بار در تاریخ صنعت برق خوزستان پیک مصرف به دلیل افزایش بی سابقه دمای هوا در 24 خرداد ماه امسال به وقوع پیوسته است.

دشت بزرگ تصریح کرد: در 24 مرداد ماه سال گذشته پیک مصرف 7858 مگاوات بوده، درحالی که پیک مصرف امسال تاکنون درمورخ 28 تیرماه رخ داده که 8220 مگاوات بوده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای خردادماه تا 10 مرداد امسال تعداد 39 روز دمای هوا در استان خوزستان بالای 49 درجه بوده که 11 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان در ادامه این مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت : در شبکه سراسری 34 میلیون مشترک برق وجود دارد که اگر هر مشترک 100 وات از مصارف خودش را کم کند معادل 3400 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق صورت خواهد گرفت که این میزان حدود 41 درصد بار کل مصرف خوزستان است.

وی تصریح کرد: از همه هموطنان و مردم خوزستان دعوت می کنم در جنبش کاهش 100 واتی مصرف برق مشارکت فعال داشته باشند تا مناطقی مانند خوزستان که دمای هوا بسیار بالا است، مردم دچار خاموشی نشوند.

دشت بزرگ در ادامه با اشاره به کاهش مصرف 200 مگاواتی مصرف برق به دلیل تعطیلی ادارات در ساعت 13 در دمای بالای 49 درجه گفت: با همکاری استانداری خوزستان برای نختسین بار این مدل از سال گذشته طراحی و اجرا شده که از ابتدای امسال تاکنون 27 روز ادارات دردمای بالای 49 درجه برای صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی ساعت 13 تعطیل شدند.

وی اضافه کرد: این طرح ابتکاری توسط شش استان دیگر نیز الگو برداری و مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان همچنین در این برنامه اعلام کرد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا(ع) این شرکت به بهترین فیلم های سِلفی که با موضوع مدیریت مصرف برق گرفته شود علاوه بر 24 جایزه برنامه فاز مثبت به هشت نفر کمک هزینه سفر به مشهد مقدس پرداخت خواهد کرد.

تمام /
تاریخ:
1396/05/12
ساعت:
16:04
کد خبری:
311
تعداد بازدید صفحه:
10
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal