مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد /آغاز عملیات اجرایی اولین نیروگاه تولید پراکنده مقیاس کوچک در خوزستان‏
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد /آغاز عملیات اجرایی اولین نیروگاه تولید پراکنده مقیاس کوچک در خوزستان‏
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: به منظور مدیریت برق رسانی مطمئن به تاسیسات حیاتی و زیر بنایی و نیز تقویت شبکه های توزیع عملیات اجرایی اولین نیروگاه تولید پراکنده مقیاس کوچک در سطح استان خوزستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: هدف از احداث این نیروگاه جلوگیری از قطع برق تصفیه خانه شماره 2 اهواز در صورت قطع برق شبکه سراسری می باشد.
وی ادامه داد: این نیروگاه به ظرفیت 20 مگاوات با حدود هفت میلیون و 200 هزار یورو (هشتاد میلیارد ریال)سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجاورت ایستگاه برق 33/132 کیلوولت کیان آباد وتصفیه خانه آب شماره دو اهواز احداث می گردد.
دشت بزرگ تصریح کرد: این پروژه در دو فاز اجرا می گردد که فاز اول طرح شامل 10 مگاوات و با تجهیزات ساخت شرکت GUASCOR کشور اسپانیا حداکثر تا پیک تابستان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی با اشاره به مزایای نیروگاههای مقیاس کوچک گفت: خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه بمدت پنج سال توسط وزارت نیرو با تعرفه بسیارجذاب از بخش خصوصی، باز گشت سرمایه در کمتر از سه سال، استفاده این نیروگاهها ازگاز طبیعی، داشتن آلودگی بسیارکمتری نسبت به نیروگاههای بزرگ، امکان احداث در محل مصرف و در نتیجه کاهش تلفات و هزینه های توسعه شبکه، سرعت بسیار بالای احداث ، درصورت مهیا بودن زیرساخت ها امکان احداث درکمتر از دو ماه و واگذاری زمین با قیمت مناسب در شهرک های صنعتی و امکان استفاده از عرصه ای شرکت های برق از جمله مزایای این نیروگاهها هستند.
تاریخ:
1396/04/24
ساعت:
11:14
کد خبری:
294
تعداد بازدید صفحه:
12
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal