‏مجری خطوط 400 کیلوولت، فیبر نوری و خطوط کابلی:ایستگاههای مهدیس و صنایع فولاد به شبکه سراسری فیبر نوری متصل شدند‏
‏مجری خطوط 400 کیلوولت، فیبر نوری و خطوط کابلی:ایستگاههای مهدیس و صنایع فولاد به شبکه سراسری فیبر نوری متصل شدند‏

مجری خطوط 400 کیلوولت، فیبر نوری و خطوط کابلی شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: ایستگاههای مهدیس و صنایع فولاد به شبکه سراسری فیبر نوری متصل شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، امیرحیاتی در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: ایستگاههای مهدیس و صنایع فولاد از طریق خط 230 کیلو ولت اهواز جنوبی به شبکه سراسری فیبر نوری متصل شدند که هزینه اجرای این پروژه در مجموع حدود شش میلیارد و 250 میلیون ریال جهت نصب 25 کیلومتر فیبر نوری بوده است.

وی ادامه داد: با نصب حدود 25 کیلو مترسیم OPGW دو ایستگاه انتقال مهم شهر اهواز به شبکه فیبر نوری پیوستند.

حیاتی تصریح کرد: فیبر نوری محیطی بسیار دقیق و وسیع جهت انتقال اطلاعات ( تصویر، صوت و.....) می باشد به همین منظور در وزات نیرو از سیم OPGW که مرکب بوده و علاوه بر هادی محافظ خطوط انتقال نیرو که وظیفه هدایت و انتقال جریان های احتمالی صاعقه را بر عهده دارند، حاوی فیبر نوری نیز بوده و حجم عظیمی از اطلاعات را جابجا می کند، استفاده می شود.

وی اظهار داشت : شبکه فیبر نوری خوزستان به طول حدود 1800 کیلو متر روی خطوط انتقال ، فوق توزیع و توزیع و روشنایی نصب گردیده و تقریباٌ تمامی نیروگاهها، پست های انتقال، مراکز و بخشی اعظمی از پست های فوق توزیع به آن متصل بوده و هر ساله در حال توسعه می باشد.

مجری خطوط 400 کیلوولت، فیبر نوری و خطوط کابلی شرکت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان کرد: در ابتدای سال 96 با نصب حدود 25 کیلو مترسیم OPGW برروی خط 230 کیلوولت اهواز جنوبی – مهدیس - صنایع فولاد ، در حالت برقدار ایستگاههای مذکور به شبکه متصل گردیدند که علاوه بر قابلیت استفاده محیطی برای جابجایی اطلاعات قابلیت استفاده از حفاظت طولی جهت ایستگاههای مهدیس- صنایع فولاد نیز فراهم گردید.

وی یادآور شد: کلیه امور مربوط به طراحی و خدمات مهندسی، همچنین ساخت تجهیزات و عملیات اجرایی پروژه توسط مهندسین و پیمانکاران داخلی انجام گردیده است.
تاریخ:
1396/03/24
ساعت:
11:36
کد خبری:
273
تعداد بازدید صفحه:
11
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal