‏مجری طرح های خطوط شرکت برق منطقه ای خوزستان: عملیات مسیریابی ورود و خروج خط 132 کیلوولت چغازنبیل-دانیال در پست زیگورات به پایان رسید‏
‏مجری طرح های خطوط شرکت برق منطقه ای خوزستان: عملیات مسیریابی ورود و خروج خط 132 کیلوولت چغازنبیل-دانیال در پست زیگورات به پایان رسید‏

مجری طرح های خطوط شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: عملیات مسیریابی ورود و خروج خط 132 کیلوولت چغازنبیل-دانیال در پست زیگورات به طول تقریبی 8 کیلومتربا موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، غلامرضا مشفق در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود:خط 132 کیلوولت چغازنبیل-دانیال در پست زیگورات به طول تقریبی 8 کیلومتر به دلیل کوتاه بودن مسیر با انتخاب چهار گزینه به صورت زمینی مسیریابی گردید که با بررسی گزینه ها بهترین مسیر از نظر فنی و عوارض طبیعی زمین و رعایت حریم ها انتخاب و نقشه توپوگرافی محل با مقیاس های مختلف تهیه شد.

وی ادامه داد: با تعیین مختصات جغرافیایی روی نقاط اصلی توسط دستگاه GPS و تهیه پلان پروفیل مسیرخط و تطبیق با نقشه های جغرافیایی منطقه، مسیر نهایی خط جهت درج در روزنامه های سراسری و محلی استان و همچنین اخذ استعلامات از ارگانهای مربوطه آماده گردید.

مشفق اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده پاسخ بیش از 80 درصد استعلامات اخذ و بقیه در دست اقدام است که قرارداد عملیات نقشه برداری و خدمات مهندسی خط یاد شده توسط یکی از شرکت های مهندسی مشاور معتبر داخلی اجرا گردیده و به زودی قرارداد نظارت کارگاهی پروژه مربوطه نیز به همان شرکت واگذار خواهد شد.

وی تصریح کرد: بخش زیادی از تجهیزات خط از طریق شرکت های داخلی خریداری و بقیه نیز در دست تهیه است که اسناد مناقصه اجرای فونداسیون، نصب برج و سیمکشی نیز توسط مشاور در دست تهیه و ارسال می باشد.

مجری طرح های خطوط شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: این پروژه خط انتقال که بصورت دومداره تک سیمه با هادی دریک و استفاده از فیبرنوری OPGW اجرا می گردد پس از برقدار شدن پست جدیدالاحداث 132 کیلوولت زیگورات باعث تقویت شبکه برق محدوده شهرستان شوش دانیال واقع در منطقه غرب کرخه شده به طوری که قطعاً در آینده نزدیک فصل جدیدی در توسعه و رشد اقتصادی و اجتماعی و کشاورزی منطقه گشوده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار مورد نیاز طرح بالغ بر 38 میلیارد ریال پیش بینی شده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان تامین و پرداخت می گردد.

تمام /
تاریخ:
1396/03/23
ساعت:
09:07
کد خبری:
271
تعداد بازدید صفحه:
11
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal