حضور فعال برق منطقه ای خوزستان در سمینار تخصصی و آموزشی مقابله با ریزگردها و سیلاب‏
حضور فعال برق منطقه ای خوزستان در سمینار تخصصی و آموزشی مقابله با ریزگردها و سیلاب‏
مشاور فنی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با ارایه سخنرانی با موضوع"راههای پایداری و مقابله با ریزگردها در صنعت برق" در سمینار تخصصی و آموزشی مقابله با ریزگردها و سیلاب که توسط مدیریت بحران استانداری خوزستان برگزارشده بود، اهمیت موضوع ریزگردها و تاثیر آنها را بر صنعت برق برای حاضران تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، عبدالرسول زرگر در این سمینار به بیان حوادث بهمن ماه 95 ، اقدامات و راهکارهای فنی و تخصصی جهت مقابله با این پدیده مُخَرب پرداخت و ضمن ارایه مطالب فنی - علمی از حوادث پیش آمده به تاثیرات گرد و غبار بر شبکه برق خوزستان پرداخت.

وی در این سمینار، یکی از مسائل صنعت برق را طولانی بودن زمان راه اندازی مجدد نیروگاهها و وصل مجدد شبکه حتی زمانی که هیچگونه حادثه ای نیز وجود نداشته باشد، عنوان کرد و اظهار داشت : شبکه برق استان خوزستان یکی از بزرگترین شبکه های برق کشور محسوب می شود که بخش عمده آن در حوادث یاد شده به دلیل آلودگی روی سطوح مقره ها، وجود نم باران و رطوبت قطع شده بود که وصل مجدد آن پس از رفع حوادث و انجام کنترل های لازم از طرف دیسپاچینگ و بهره برداری به ترتیب اولویت انجام و برقدار گردیدند.

زرگر در ادامه تصریح کرد: تولید نیروگاههایی که از مدار نیز خارج شده بودند به صورت پله ای انجام و به شبکه متصل شدند.

وی همچنین با ارایه تصاویری از تاثیرات گرد و غبار بر شبکه برق خوزستان و شستشوی آنها توسط گروههای تعمیراتی که از استان های دیگر به خوزستان اعزام شده بودند به حاضران ، مشکلات آلودگی را نیز برای متخصصان و کارشناسان در سمینار تشریح کرد.

گفتنی است در پایان این کارگاه عبدالرسول زرگر به سوالات حاضران نیز پاسخ داد.

شایان ذکر است، در این سمینار تخصصی تعدادی از مدیران کشوری و استانی، پدافند غیرعامل، کارشناسان شرکت برق منطقه ای خوزستان و... نیزحضور داشتند.

تمام /
تاریخ:
1396/02/18
ساعت:
10:20
کد خبری:
254
تعداد بازدید صفحه:
11
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 2
  • 3

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal