اولین جلسه شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان در سال 96 برگزار شد‏
اولین جلسه شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان در سال 96 برگزار شد‏

اولین جلسه شورای پایایی منطقه ای شبکه برق خوزستان در سال 96 با حضور محمود دشت بزرگ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان و رئیس شورا، عبدالصاحب ارجمند مدیرکل دفتر نظارت بر شبکه انتقال و توزیع وزارت نیرو و سایر اعضا به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویر احمد در شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان ، موضوعات مدیریت بحران، آمادگی پیک سال 96 ، استمرار شستشوی تجهیزات شبکه انتقال و توزیع، اجرای پوشش RTVزنجیرمقره، لزوم توسعه و بهینه سازی شبکه، ضرورت تعویض ترانس های قدیمیو فرسوده شبکه و لزوم بازنگری در استانداردهای عایقی شبکه مهمترین مباحثی بود که در این جلسه محمود دشت بزرگ به آنها اشاره کرد.

وی همچنین به اهمیت برگزاری منظم و مستمر جلسات شورا و حضور فعال اعضا تاکید و بر نقش و جایگاه شورا در هماهنگی بین شرکت ها به ویژه در مواقع بحران نیز پرداخت.

دشت بزرگ در ادامه افزود: حوادث و خاموشی های بهمن ماه سال 95 که به علت گرد وخاک رخ داد، تبدیل این تهدید به فرصت به ویژه استفاده صحیح از مصوبه هیئت دولت در خصوص توسعه و پایداری شبکه برق استان خوزستان را ضروری کرد.

وی تصریح کرد: در بحران گرد و غبار بهمن ماه سال گذشته عملکرد صحیح سیستم های حفاظتی در جداسازی قسمت های آلوده شبکه و جلوگیری از گسترش آن به سایر نقاط، موجب شد تا صدمات کمتری به تجهیزات شبکه وارد گردد.

در ادامه این جلسه، عبدالصاحب ارجمند مدیرکل دفتر نظارت بر شبکه انتقال و توزیع وزارت نیرو با اشاره به ساختار سازمانی صنعت برق و لزوم توجه به نگهداری به موقع و صحیح شبکه به شاخص تاب آوری شبکه در بخش فنی و نیروی انسانی در مواجهه با حوادث اشاره کرد.

وی اضافه کرد:« شوراهای پایایی منطقه‌ای» به عنوان بازوی اجرایی و مشورتیِ « شورای پایایی شبکه برق کشور» در مناطق مختلف، نقش مهمی در اجرای هر چه بهتر وظایف و مسئولیت‌های این شورا برعهده دارند که رسالت این شورا، دستیابی به سطح قابل قبول پایایی در حوزه عملکرد این شرکت در استان های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد است.

سپس سایر اعضای حاضر درجلسه به بیان گزارش های خود در خصوص مشکلات ناشی از گرد و خاک در عملکرد و تمهیدات اتخاذ شده برای آمادگی تابستان سالِ جاری پرداختند .

شایان ذکر است، از جمله وظایف و ماموریت‌های شوراهای پایایی منطقه ای می توان به همکاری با شورای پایایی شبکه برق کشور در راستای انجام ماموریت‌های این شورا، نظارت بر حُسن اجرای اسناد پایایی، ارایه پیشنهاد جهت تهیه و تصویب اسناد پایایی در شورای پایایی شبکه برق کشور به منظور اجرا در سطح کشور یا منطقه، ارایه گزارش از حوادث عمده شبکه برق منطقه و راهکارهای کاهش احتمال بروز حوادث مشابه، توسعه ، تکمیل و بهبود مستمر اسناد پایایی و افزایش تبعیت از آنها در جهت ایجاد فرهنگ مسوولیت‌پذیری، انضباط فنی و سازمانی، بهبود تعاملات اثرگذاران بر پایایی شبکه برق کشور و ارتقا سطح هم‌افزایی بین آنها، بهبود نظام چرخه اطلاعات پایایی و نحوه دسترسی و گسترش فرهنگ شفافیت اطلاعاتی و ساماندهی و بروز رسانی مدیریت دانش در اثرگذاران و بهبود مستمر دانش پایایی و مهارت اثرگذاران در منطقه اشاره کرد.

خاطرنشان می گردد، شورای پایایی شبکه برق کشور در سال 1387 به منظور توسعه فرهنگ تامین و حفظ پایایی شبکه برق کشور و نیز تحقق عملکرد مطلوب و نظام مند مجموعه‌ نهادهای ذیربط و افزایش هماهنگی، یکپارچگی و نظم‌پذیری در حوزه های مرتبط، تشکیل گردید که اجرای مصوبات این شورا پس از ابلاغ توسط معاون وزیر برای کلیه شرکت های برق لازم و ضروری است.
تاریخ:
1396/02/10
ساعت:
13:17
کد خبری:
248
تعداد بازدید صفحه:
15
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • 1
  • 2

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal