مجری طرح های خطوط برق شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد / ناحیه مارون معاونت بهره برداری به شبکه فیبرنوری پیوست‏
مجری طرح های خطوط برق شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد / ناحیه مارون معاونت بهره برداری به شبکه فیبرنوری پیوست‏
مجری طرح های خطوط برق شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت : ناحیه مارون معاونت بهره برداری با نصب 40کیلومتر سیم OPGW به شبکه فیبرنوری پیوست.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، امیر حیاتی در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: فیبرنوری محیطی بسیار دقیق و وسیع جهت انتقال اطلاعات ( تصویر ، صوت و ... ) می باشد به همین منظور در وزارت نیرو از سیم OPGW که مرکب بوده و علاوه بر هادی محافظ خطوط انتقال نیرو که وظیفه هدایت و انتقال جریان های احتمالی صاعقه را بر عهده دارند ، حاوی فیبرنوری نیز بوده و حجم عظیمی از اطلاعات را جابجا می کند، استفاده می شود

.
وی افزود: شبکه فیبرنوری شرکت برق منطقه ای خوزستان به طول حدود 1800 کیلومتر روی خطوط انتقال ، فوق توزیع ، توزیع و روشنایی نصب گردیده و تقریباً تمامی نیروگاهها، پست های انتقال، مراکز و بخش اعظمی از پست های فوق توزیع به آن متصل بوده و هر ساله در حال توسعه می باشد .

حیاتی خاطرنشان کرد : این شبکه قابلیت انتقال اطلاعات جهت ثبت اطلاعات نواحی، مانیتورینگ شبکه انتقال و فوق توزیع و نیاز اطلاعاتی بازار برق، راه اندازی سیستم های حفاظتی، برقراری سیستم های مخابراتی، اینترنت، ویدئو کنفرانس و ... را دارا بوده و در حال حاضر قسمت های مختلف درحال بهره برداری از این شبکه هستند .

وی ادامه داد: در سال 95 با نصب حدود 40 کیلومتر سیم OPGW روی خط 132 کیلوولت مارون اصلی – رامهرمز در حالت برقدار، ایستگاه های هرمز و رامهرمز ( ناحیه مارون)به شبکه فیبرنوری متصل گردیدند و قابلیت بهره گیری از این سیستم مهیا گردید.

حیاتی اظهار داشت : همچنین با تکمیل رینگ فیبرنوری پست های برق خلیج فارس - بنادر - چهل مایل (در حدود 41 کیلومتر) علاوه بر بالا بردن اطمینان شبکه فیبرنوری ناحیه ماهشهر، پست های برق فوق الذکر نیز قابلیت بهره گیری از شبکه مذکور را دارا شدند.

وی یادآور شد: کلیه امور مربوط به طراحی و خدمات مهندسی همچنین ساخت تجهیزات و عملیات اجرایی پروژه توسط مهندسین و پیمانکاران داخلی انجام گردیده که در مجموع حدود 22 میلیارد و چهارصد میلیون ریال جهت نصب 81کیلومتر فیبرنوری هزینه شده است .
تاریخ:
1396/01/19
ساعت:
16:18
کد خبری:
238
تعداد بازدید صفحه:
23
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal