‏با حضورمعاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی 195 میلیارد تومان پروژه پست و خط به بهره برداری رسید‏
‏با حضورمعاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی 195 میلیارد تومان پروژه پست و خط به بهره برداری رسید‏
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، معاون وزیر نیرو در مراسم بهره برداری همزمان این پروژه ها که در پست 132/400 کیلوولت شهید هاشمی در اهواز برگزار شده بود، گفت: این پروژه ها در در یکی - دو سال گذشته به دست متخصصان ایرانی شروع شده و امروز به طور همزمان به بهره برداری می رسند.
محمد بهزاد افزود: تمام تجهیزات پست 132/400 کیلوولت شهید هاشمی ساخت داخل هستند واین کار بسیار عظیمی است که علی رغم تحریم ها به سرانجام رسیده و کمتر استانی به اندازه برق منطقه ای خوزستان پروژه قابل افتتاح در دهه فجر داشته است.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه صنعت برق خوزستان گفت: خوزستان از نظر شبکه سراسری بسیار مهم است و کوچکترین مشکل در شبکه برق استان، اختلال در برق رسانی جنوب به شمال را در پی خواهد داشت.
بهزاد تصریح کرد: همه پروژه های دهه فجر در کشور 2400 میلیارد تومان بوده اند که برق منطقه ای خوزستان حدود 10 درصد این هزینه را در این استان انجام داده است و باید بیش از این در خدمت مرم خوزستان باشیم.
وی با تقدیر از اسدا.. اسدیان - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان - و یدا.. حضرتی – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اظهار داشت: شهرستان های استان در چند سال اخیر از انرژی پایداری برخوردار بودند و در بخش توزیع اهواز نیز با اجرای طرح های تعالی خدمت گام های بزرگی در جمع آوری انشعاب های غیر مجاز برداشته شده است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی همچنین از سید علیرضا موسوی - مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز- تقدیر کرد و گفت: نیروگاه رامین یکی از بهترین نیروگاههای کشور است که تلاش های زیادی برای پایداری و نگهداری آن انجام شده است.
وی در ادامه به مقایسه وضعیت صنعت برق کشور قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: کل ظرفیت نصب شده قبل از انقلاب 7024 مگاوات بوده که در سال جاری به 68380 مگاوات رسیده ، و تعداد مشترکین نیز از چهار میلیون در قبل از انقلاب به 28 میلیون در حال حاضر افزایش یافته است.
بهزاد با تقدیر از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در حوزه برق با حمایت هایشان سنگ تمام گذاشتند.
وی گفت: باید پایدارترین برق را در خوزستان داشته باشیم زیرا این انرژی در جنوب حکم اکسیژن را دارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این مراسم گفت: پروژه هایی که امروز همزمان به بهره برداری می رسند شامل 26 پروژه پست انتقال و فوق توزیع برق به همراه 15 پروژه خط وانتقال وفوق توزیع هستند که در قالب 41 پروژه در21 شهر استان های خوزستان وکهگیلویه وبویراحمد به بهره برداری خواهند رسید.
مسعود معین پور افزود : این پروژه ها در شهرهای اهواز- آبادان – دزفول – بهبهان – ماهشهر – بندر امام خمینی – خرمشهر – ایذه – باغملک - مسجدسلیمان – شوشتر – اندیمشک – گچساران – رامشیر –شوش – میداوود – شیرین شهر – اروند کنار – چوئبده – باشت ودهدشت قرار دارند.
وی اضافه کرد: اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها ازمحل منابع ملی وسایر منابع تامین شده و راه اندازی همزمان این تعداد پروژه درتاریخ شرکت برق منطقه ای خوزستان با این حجم اعتبار ریالی بی سابقه بوده و با همت وتلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان صنعت برق و حمایت و پشتیبانی بی دریغ خادمان ملت در دولت خدمتگزار آماده بهره برداری هستند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در ادامه به مقایسه وضعیت صنعت برق خوزستان در قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: قدرت نصب شده نیروگاهی قبل از انقلاب 1500 مگاوات بوده که در سال 91 به 11783 مگاوات افزایش یافته که نشان از رشد 8 برابری دارد.
وی ادامه داد: ظرفیت پست های برق نیز از 2029 مگاولت آمپر به 24677 مگاولت آمپر رسیده و طول خطوط برق نیز از 2271 کیلومتر مدار به 8300 کیلومتر مدار در سال 91 رسیده است.
معین پور تصریح کرد: قبل از انقلاب فیبر نوری وجود نداشته ولی اکنون 1400 کیلومتر فیبر نوری در شبکه خوزستان وجود دارد.
وی گفت: از ابتدای کار دولت های نهم و دهم حدود 1000 میلیارد تومان در صنعت برق خوزستان هزینه شده که نشان از توجه ویژه دولت به استان خوزستان است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره با کار خلاقانه ای که در نامگذاری پست های برق انجام شده، اظهار داشت: نامگذاری پست های برق به نام شهیدان شاید کوچکترین کاری باشد که می توان در مقابل آن همه ایثار و از خود گذشتگی آنان انجام داد.
وی افزود: شهید هاشمی تنها متعلق به خوزستان نیست بلکه متعلق به هشت سال دفاع مقدس و ایران اسلامی است.
دیگر سخنران این مراسم ، سید شکر خدا موسوی - نماینده مردم شهرستان های اهواز، باوی حمیدیه و کارون – بود که در سخنانی گفت: در سالیان گذشته وضعیت پایداری برق در خوزستان بسیار نامناسب بوده که با تلاش و جدیت و کار شبانه روزی در برق منطقه ای خوزستان و شرکت های توزیع کارهای ارزشمندی برای پایداری شبکه برق شده است.
وی اضافه کرد: جمع آوری انشعاب های غیر مجاز در اهواز کار بسیار مهم و بزرگی بوده که انجام شده است.
نماینده مردم شهرستان های اهواز، باوی حمیدیه و کارون در ادامه خطاب به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی خواستار جذب و استخدام نیروهای بومی در صنعت برق خوزستان شد.
وی نامگذاری پست های برق به نام شهدا را کاری ارزشمند دانست و گفت: نامگذاری پست های کاری هوشمندانه و شایسته بود زیرا ما هر چه داریم از شهدا، جانبازان و ایثارگران است .
سیدمحمد سادات ابراهیمی – نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی - نیز در این مراسم گفت: تلفات انرژی شبکه بسیار بالاست که هزینه های زیادی در این خصوص به مردم وارد می شود که مردم نباید هزینه عدم مدیریت ما را بدهند بلکه آنها باید پولی متناسب با خدماتی که دریافت می کنند هزینه پرداخت کنند.
وی افزود: برق زیر ساخت و شرط رشد و توسعه استان است و باید توجه بیشتری به آن در خوزستان بشود.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان قدردان مسئولان اجرایی هستند اما خوزستان مشکلات فراوانی دارد که باید به آنها رسیدگی شود.
دیگر نماینده مردم شهرستان های اهواز، باوی،حمیدیه و کارون نیز در این مراسم گفت: با توجه به کمبود منابع فسیلی باید به سمت استفاده از انرژی های نو از جمله انرژی خورشیدی برویم که می توان در ایران تا 20 هزار مگاوات از این نعمت الهی و پاک بهره برد.
ناصر سودانی افزود: پرداخت بهای برق در خوزستان با توجه به نرخی که تعیین شده در مقایسه با استان های دیگر بسیار بالاست در حالی که هوای خوزستان هشت ماه در سال گرم است و نیاز است که مردم از کولر استفاده کنند.
در این مراسم معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان، مجری پست 400 کیلوولت شهید هاشمی و مجری خطوط پست با اهدا لوح تقدیر کرد.
همچنین توسط فرزند شهید علی هاشمی فاز نخست پست 132/ 400 کیلوولت شهید هاشمی به طور رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.
این پست با هدف بالا بردن ضریب اطمینان و پایداری شبکه انتقال ، افزایش ظرفیت بار و تامین برق مشترکین صنعتی ، تجاری و خانگی به منظور توسعه اقتصادی و رفاه عمومی و ایجاد اشتغال در منطقه احداث شده است.
فاز اول پست 132/ 400 کیلوولت شهید هاشمی دارای یک دستگاه ترانس 200 مگاولت آمپر، یک خط ورودی تک مداره 400 کیلوولت ، یک دستگاه فیدر 132 کیلوولت خط و یک دستگاه فیدر 132 کیلوولت ترانس است.
هزینه اجرای فاز نخست پست 132 /400 کیلوولت شهید هاشمی 192 میلیارد ریال بوده است.
تاریخ:
1391/11/27
ساعت:
10:37
کد خبری:
19
تعداد بازدید صفحه:
23
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal