‏توسط امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان / همایش "نقش عفاف و حجاب بر کاهش آسیب های اجتماعی، امنیت روانی و اخلاقی جامعه" برگزار شد‏
‏توسط امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان / همایش "نقش عفاف و حجاب بر کاهش آسیب های اجتماعی، امنیت روانی و اخلاقی جامعه" برگزار شد‏
به مناسبت بزرگداشت روز ملی حجاب و عفاف همایش "نقش عفاف و حجاب بر کاهش آسیب های اجتماعی، امنیت روانی و اخلاقی جامعه" توسط امور زنان و خانواده شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، خانم الهه موالی زاده مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان در این همایش یکروزه گفت: خانواده مهمترین نهاد و بنیاد اجتماعی در جامعه است که منشاء رشد و نمو فرزندان به شمار می رود.

وی با تقسیم بندی خانواده ها به چهار گروه متعالی، متعادل، متزلزل و متلاشی اظهار داشت : بهترین خانواده ها آنهایی هستند که متعالی می باشند که در این خانواده ها استعداد و ظرفیت افراد به مرحله خود شکوفایی می رسد و آینده نگری مهمترین ویژگی این خانواده ها است.

موالی زاده اظهار داشت: خانواده ها باید چگونه زن بودن، مادر بودن و عروس بودن را به دختران خود بیاموزند تا از وقوع طلاق در جامعه جلوگیری شود و بنیان خانواده حفظ گردد.

موالی زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه حجاب از مهم‌ترین معیارهای زن مسلمان ایرانی است دشمنان تلاش دارند برای مقابله با اسلام ابتدا این واجب دینی را در بین مردم کمرنگ کنند و سپس اعتقادات مردم را ضعیف و کم کم اسلام را در بین مردم بی‌اهمیت کنند.

وی اضافه کرد: عفاف و حجاب تنها مخصوص زنان نیست و مردان هم باید در این زمینه پیشقدم و رعایت حجاب را به عنوان هنجار اجتماعی مورد توجه قرار دهند.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد : هر چقدر مردان در زمینه رعایت عفاف غیرتمندتر و راسخ‌تر باشند، می‌توان گفت توسعه و احیای این واجب دینی با سرعت بیشتری در اجتماع انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت : رعایت عفاف و حجاب در جامعه نیازمند همکاری زنان و مردان همه اقشار جامعه بوده و دستگاه‌های متولی امر حجاب و عفاف باید در راستای تقویت این موضوع جدیت و تداوم را محور کارهای خود قرار داده تا جامعه از گزند بی‌حجابی در امان بماند.
مشاور مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در امور زنان و خانواده نیز در این همایش گفت: حجاب از تمایلات درونی ما انسان ها است که دین اسلام نیز بر آن تاکید کرده ، بنابراین در هیچ مقطعی از بین نرفته است.

شهنار احمدی روزبهانی افزود : حجاب معنی و مفهوم گسترده ای دارد و دامنه آن وسیع می باشد به طوری که پوشش افراد حجاب ظاهری و حفظ ظاهری و حفظ چشم ، گوش و رفتار و کردار عفاف فرد است که حجاب درونی محسوب می شود.

وی ادامه داد: شناخت تاثیر حجاب و نقش آن نیز در کاهش آسیب های اجتماعی می تواند مسیر حرکت جامعه و خانواده را به سوی ترقی و تعامل هموار سازد به طوری که علاوه بر درک عمل آنها و جلوگیری از تداوم آن عمل با ارایه راه حل هایی منطقی می توانند به سلامت جامعه کمک نمایند.

گفتنی است در این همایش بانوان شاغل سایر شرکت های صنعت آب و برق خوزستان نیزحضور داشتند.

تمام/
تاریخ:
1393/04/23
ساعت:
15:19
کد خبری:
154
تعداد بازدید صفحه:
18
نویسنده:
حسن دهقان
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal