معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان / نیروگاههای خوزستان در سه ماهه اول سال 1393 به میزان 7939 گیگاوات ساعت برق تولید کردند‏
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان / نیروگاههای خوزستان در سه ماهه اول سال 1393 به میزان 7939 گیگاوات ساعت برق تولید کردند‏
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، صمد صباغ در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود: سهم نیروگاههای برق آبی از ابتدای سال 1393 تا پایان خرداد ماه برابر 40 درصد و نیروگاههای حرارتی 60 درصد کل انرژی تولیدی بوده که نیروگاههای حرارتی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14 افزایش تولید داشته اند.
صباغ همچنین افزود: نیروگاههای حرارتی و گازی استان شامل رامین، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر هستند که در سال جاری 4793 گیگاوات ساعت تولید داشته اند که از این میزان 62 درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین) و38 درصد توسط نیروگاههای بخش خصوصی تولید و به شبکه تحویل گردیده است.
وی اظهارداشت: نیروگاههای حرارتی و گازی استان در این دوره به طور متوسط در هر روز بیش از 51 گیگاوات ساعت برق تولید و به شبکه تحویل داده اند.
صباغ تصریح کرد: همچنین حداکثر بار سه ماهه اول سال 1393 برابر 6648 مگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 14 درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: ضمناً انرژی مصرفی در مدت فوق الذکر برابر 8870 گیگاوات ساعت بوده است که نشان دهنده 13 درصد رشد مصرف انرژی می باشد که حدود 3 برابر متوسط کشور می باشد از اینرو مدیریت مصرف در بخشهای مختلف خصوصاً خانگی ، صنعتی و اداری در طول تابستان 1393 امری لازم و بسیار ضروری است.
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان با تقدیر و تشکر از مردم شهید پرور خوزستان بابت همکاری در مدیریت مصرف انرژی الکتریکی درطی سالیان اخیر گفت : بمنظور تامین انرژی الکتریکی مطمئن مشترکین و تامین رفاه عمومی ضروری است تا استفاده بهینه از انرژی الکتریکی در کلیه اقشار جامعه به طور جدی مَد نظر قرار گیرد.
وی افزود: گرچه شرکت برق منطقه ای خوزستان تمهیدات لازم جهت تامین برق مطمئن و پایدار را برای کلیه مشترکین در فصول سال فراهم نموده اما به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی که یکی از مهمترین منابع ملی کشور محسوب می شود ضرورت مدیریت مصرف برق خصوصاً در ساعات پیک از ساعت 13 الی 17 و 21 الی 23 در ماههای تابستان توسط کلیه مصرف کنندگان لازم و ضروری است
تاریخ:
1393/04/14
ساعت:
14:09
کد خبری:
147
تعداد بازدید صفحه:
10
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal