‏توسط شرکت برق منطقه ای خوزستان / برای اولین بار در کشور پروژه پوشش گوگردی برروی فونداسیون های خطوط با موفقیت انجام شد‏
‏توسط شرکت برق منطقه ای خوزستان / برای اولین بار در کشور پروژه پوشش گوگردی برروی فونداسیون های خطوط با موفقیت انجام شد‏
مجری ساختمانی خطوط انتقال نیرو شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت : برای اولین بار در کشور پروژه انجام پوشش گوگردی برروی فونداسیون ها در خطوط ورودی برق پست گلدشت اهواز با موفقیت انجام شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان ، اسماعیل بهادری در گفت و گو با خبرنگار این شرکت افزود : در گام بعدی بررسی ها در خصوص اجرای چِمنی ها (chimney) با استفاده از بتن گوگردی در حال انجام می باشد که به محض تامین شرایط و تدارکات لازم ، مراحل اجرایی آغاز خواهد گردید .

وی افزود : با توجه به مقاومت بسیار بالای بتن گوگردی در برابرترکیبات کلر و سولفات ها و همچنین عدم نیاز به استفاده از آب در تامین بتن گوگردی و به تبع آن عدم نیاز به مراقبت ویژه ، انتظار می رود این تکنولوژی جایگاه مناسبی در پروژه ها به خود اختصاص دهد .

بهادری ادامه داد : بدون پوشش گوگردی فونداسیون ها در مناطق جنوب خوزستان به دلیل شرایط خورنده ی محیط دچار خوردگی و تخریب بتن چِمنی ها (chimney) می شوند که این مساله علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین ترمیم و نگهداری ، افزایش احتمال سقوط دکل های برق را نیز موجب خواهد شد .

وی تصریح کرد : در این راستا مطالعات و بررسی های جامعی در خصوص کیفیت و دوام بتن ها انجام شد و از آنجایی که احتمال وقوع مهمترین مشکلات از جمله ناخالصی های موجود در مصالح ، وجود خطاهای انسانی در کلیه مراحل اجرایی ، مراقبت و محافظت از بتن ریخته شده در مرحله اولیه در شرایط واقعی کارگاه اجتناب ناپذیر بود به همین دلیل استفاده از تکنولوژی های روز جهت کاهش خطاهای احتمالی در دستورکار قرار گرفت که پس از بررسی ها و نشست های مشترک با مشاوران و شرکت های فعال در این زمینه مقرر گردید در فاز اول استفاده از پوشش گوگردی برروی فونداسیون ها و در ادامه نیز در پروژه های آتی خطوط انتقال نیرو از بتن گوگردی استفاده گردد .

مجری ساختمانی خطوط انتقال نیرو شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: در این راستا و به منظور امکان سنجی و شناسایی مشکلات اجرایی، پوشش گوگردی برروی فونداسیون خطوط ورودی برق پست گلدشت اهواز هم اکنون با موفقیت انجام شده است.

گفتنی است درابتدا این طرح توسط وحید معرف به کمیته نظام پیشنهادها ارایه شد و پس از بررسی های لازم و تایید کمیته یاد شده توسط معاونت طرحهای توسعه برق منطقه ای خوزستان اجرا گردید .

تمام /
تاریخ:
1393/03/31
ساعت:
15:46
کد خبری:
142
تعداد بازدید صفحه:
15
نویسنده:
حسن دهقانی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal