اخبار مرتبط
میزان تاثیر تغییر ساعات و تعطیلی ادارات خوزستان در کاهش مصرف برق/ الگویی که کشوری شد
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با بیان اینکه الگوی تغییرساعات و تعطیلی ادارات در خوزستان به سایر نقاط کشور نیز تسری پیدا کرده، گفت: کاهش ساعات اداری در خوزستان 200 مگاوات کاهش بار به همراه داشته و تاثیر آن در کل کشور بین 800 تا یک هزار مگاوات خواهد بود.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با بیان اینکه الگوی تغییرساعات و تعطیلی ادارات در خوزستان به سایر نقاط کشور نیز تسری پیدا کرده، گفت: کاهش ساعات اداری در خوزستان 200 مگاوات کاهش بار به همراه داشته و تاثیر آن در کل کشور بین 800 تا یک هزار مگاوات خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، کیومرث زمانی بیان کرد: استان خوزستان به دلیل اقلیم گرمسیری که دارد هرساله از اواخر بهار وارد پیک مصرف برق می شود و این مساله تا پایان تابستان ادامه دارد. لذا برای پایداری شبکه برق و کاهش بار مصرفی، به پیشنهاد مدیرعامل شرکت و موافقت استاندار وقت در سال 95، ساعات شروع کار ادارات به اوایل صبح و پایان آن به حد فاصل 12:30 تا 14:00 -بسته به میزان کمبود برق- جابجا و این روند در سال جاری نیز با هماهنگی با استاندار از اول خرداد عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد تغییر ساعات اداری در استان خوزستان 200 مگاوات کاهش بار به همراه داشته است، افزود: شبکه برق خوزستان بیش از 8 هزار مگاوات بار مصرفی دارد که شش هزارمگاوات آن بار سرمایشی است و تغییر ساعات اداری کمک کرده که بیش از 3 درصد این بار سرمایشی کاهش پیدا کند. این میزان تقریبا یک تا 2 درصد کمتر از رشد بار سالانه می باشد.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور ادامه داد: به دلیل تاثیر گذار بودن این الگو در کاهش مصرف برق، با مصوبه هیات وزیران تغییر ساعات اداری در سال جاری برای کل کشور مصوب و در هفته جاری ابلاغ شده که پیش بینی می شود با توجه به اینکه مصرف بار سرمایشی کشور 4 تا 5 برابر خوزستان است، اجرای دقیق کاهش ساعات اداری بین 800 تا یکهزار مگاوات صرفه جویی در لحظه پیک به همراه داشته باشد و به پایداری شبکه برق کمک کند.
زمانی تصریح کرد: از جمله موارد دیگر در خوزستان تعطیلی روزهای پنج شنبه در خوزستان بوده که کاهش بار مصرفی 250 مگاوات را به همراه داشته و این مورد نیز با مصوبه هیات وزیران به سایر نقاط کشور ابلاغ شده است.
وی تعطیلی کامل روزهای کاری در استان در صورت وقوع دماهای بالاتر از 49 درجه را یکی دیگر از راهکارهای اجرا شده کاهش مصرف برق در استان دانست و اضافه کرد: برآوردها نشان می دهد چنانچه روز تعطیل شده در وسط هفته باشد، 300 مگاوات، در صورتی که متصل به تعطیلات آخر هفته باشد (چهارشنبه یا شنبه) 400 مگاوات و چنانچه به بیش از دو روز تعطیلی متصل باشد (مجموع تعطیلات متصل 4 روز و بیشتر شود) حدود 500 مگاوات کاهش بار به همراه داشته است.
سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور افزود: در صورت ابلاغ این الگو به سراسر کشور در زمان افزایش متوسط دمای هوای استان ها، کاهش بار بین یکهزار تا دو هزار مگاوات در کشور به همراه خواهد داشت که رقم تاثیرگذاری در پایداری شبکه برق است.


تمام/
تاریخ:
1400/04/21
ساعت:
10:23
کد خبری:
1342
تعداد بازدید صفحه:
396
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط


  برچسب ها
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal