اخبار مرتبط
گزارشی از کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان/ تلاش برای کاهش خاموشی های خانگی
رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان گفت: با صرفه جویی مشترکین و با کمک صنایع و اعمال محدودیت مصرف برای آنها، در تلاش هستیم تا خاموشی بخش خانگی را به حداقل برسانیم.
رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان گفت: با صرفه جویی مشترکین و با کمک صنایع و اعمال محدودیت مصرف برای آنها، در تلاش هستیم تا خاموشی بخش خانگی را به حداقل برسانیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در سلسله جلسات عبور از پیک 1400 خوزستان که با حضور مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق اهواز، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، معاونین شرکت برق منطقه ای خوزستان و مسئولین تولید برق نیروگاه های برق آبی و حرارتی برگزار شد، بیان کرد: طبق مصوبه ابلاغی شرکت توانیر مقرر شده صنایع حداکثر 10 درصد از دیماند خود را مصرف کنند و شرکت های توزیع و برق منطقه ای خوزستان موظف هستند بر حسن اجرای این مصوبه نظارت کنند تا در بخش خانگی خاموشی ها به حداقل برسد.
وی افزود: با توجه به استقرار دماهای 50 درجه در خوزستان در روزهای اخیر و آتی، مقرر شد که خاموشی ها را مدیریت و در بخش خانگی به حداقل برسانیم و کمبود انرژی را از طریق همکاری با صنایع بتوان جبران کرد.
رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان تصریح کرد: رکوردهای مصرف برق در خوزستان و اهواز در سال جاری چندبار جابجا شده و این افزایش مصرف، حاصل افزایش دما نسبت به سال قبل و تولید غیرمجاز رمز ارز است که تاکنون بیش از هفت هزار ماینر در شبکه برق خوزستان جمع آوری شده است.
دشت بزرگ توضیح داد: در کنار کاهش خاموشی ها به حداقل، باید تلاش کرد که به تاسیسات شبکه برق خسارتی وارد نشود چرا که در کوتاه مدت این آسیب جبران پذیر نیست و ممکن است باعث تشدید خاموشی ها شود.
وی ادامه داد: خاموشی هایی که در استان اعمال می شود به دلیل سهمیه ها و محدودیت های ابلاغی از توانیر و شرایط برق کشور است و در بعضی از روزها دیسپاچینگ ملی نیز فارغ از سهمیه ابلاغی، به بخش هایی از استان خاموشی می دهد.
رئیس کمیته عبور از پیک بار برق 1400 خوزستان گفت: در سال 97 که رکورد ماندگار مدیریت مصرف در خوزستان ثبت شد نیز چنین شرایطی داشتیم اما آن سال همه پذیرفته بودند به دلیل شرایط دمایی خاص استان به خوزستان خاموشی داده نشود اما امسال خاموشی های ابلاغی گاهاُ بیشتر از سایر نقاط کشور بوده و باعث رنجش شهروندان شده است.
دشت بزرگ عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته علی رغم محدودیت هایی که به صنایع داده شد و خاموشی های بخش خانگی، در ساعت 5 بعد از ظهر پیک شبکه برق خوزستان 7 هزار و 663 مگاوات بود که از این مقدار یکهزار و 901 مگاوات توسط نیروگاه های بخش آبی، سه هزار و 834 مگاوات توسط نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی و یکهزار و 940 مگاوات آن از طریق تبادل از شبکه سراسری دریافت شد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط پیش آمده و کاهش تولید برق در نیروگاه های برق آبی و بهم خوردن توازن تولید و مصرف برق در سراسر کشور، از مشترکین درخواست می کنیم نهایت صرفه جویی و همکاری را با صنعت برق داشته باشند تا پایداری شبکه حفظ شود و خاموشی ها به حداقل کاهش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز نیز در این جلسه گفت: سهمیه خاموشی که برای اهواز در نظر گرفته شده رقم بزرگی است و روزانه برای رعایت کردن آن باید به مناطقی که امکان خاموشی هست سه تا چهار بار خاموشی داده شود که با توجه به شرایط خاص اهواز، مردم را با سختی رو به رو کرده است.
حسن کریمی افزود: قبل از آنکه نارضایتی عمومی گسترده در اهواز صورت بگیرد لازم است که با توانیر برای کاهش سهمیه خاموشی های اهواز صحبت و با توجه به شرایط گرمایی طاقت فرسا، تجدید نظر شود.
وی افزود: لازم است که مدیریت خاموشی ها به خود استان سپرده شود تا شرکت های توزیع اهواز، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و برق منطقه ای خوزستان با همکاری همدیگر شرایط را مدیریت کنند و در ساعت هایی از روز با توجه به شرایط دمایی، قدرت مانور را داشته باشیم تا شرایط را بتوان بهتر مدیریت کرد.
در این نشست همچنین گزارشی از وضعیت تولید نیروگاه های برق آبی در استان ارائه و گفته شد با توجه به کاهش 40 درصدی ورودی آب به سدها، باید با احتیاط کامل از ذخیره سدها برای تولید انرژی استفاده کرد و ادامه روند کنونی تولید برق امکان پذیر نخواهد بود و این نیروگاه ها تنها باید در ساعت های پیک و تنظیم فرکانس وارد مدار شوند.
همچنین در این نشست گزارشی از وضعیت دمایی سال گذشته با امسال و میزان مصرف انرژی ارائه و مشخص شد که افزایش دما در سال جاری به شکل قابل توجهی به افزایش مصرف منجر شده و این نگرانی وجود دارد که با ادامه این روند دمایی و وجود فاصله بین تولید و مصرف برق، خاموشی های گسترده تری در شبکه رخ دهد.

تمام/
تاریخ:
1400/04/16
ساعت:
12:31
کد خبری:
1339
تعداد بازدید صفحه:
548
نویسنده:
روابط عمومی
منبع:
روابط عمومی
تصاویر مرتبط

  • برق منطقه ای خوزستان_0

برچسب ها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal